امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۱۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146416
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۲:۴۹
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جان کیتژابر» فرماندار ایالت اورگن آمریکا که به سوءاستفاده از قدرت متهم ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جان کیتژابر» فرماندار ایالت اورگن آمریکا که به سوءاستفاده از قدرت متهم شده، روز جمعه بالاخره تسلیم فشارها شد و اعلام کرد از سمت خود کناره‌گیری می‌کند.

جمهوری‌خواهان در شکوائیه‌ای که علیه آقای کیتژابر تنظیم کرده‌اند، مدعی شده‌اند که وی به نامزد خود اجازه داده از موقعیت وی سوءاستفاده کند. روزنامه نیویورک‌تایمز کاهش محبوبیت دموکرات‌ها در اورگن را دیگر دلیل این استعفا اعلام کرده است.

استعفای فرماندار اورگن تنها چند ماه پس از آن صورت می‌گیرد که وی برای چهارمین بار توانست به این سمت برسد. بر اساس قوانین ایالتی، در پی کناره‌گیری آقای کیتژابر، «کیت براون» وزیر کنونی ایالت و هم‌حزبی وی، جایگزین او می‌شود.

آقای کیتژابر از مدتی قبل متهم شده بود که در امور ایالت از نامزدش «سیلویا هایس» مشاوره می‌گرفته است. وی در بیانیه‌ای که روز جمعه صادر کرد، بار دیگر اتهامات مطرح‌شده را رد و اعلام کرده است که با کمیته‌های مسئول تحقیقات در این رابطه همکاری می‌کند.

استعفای فرماندار اورگان از روز چهارشنبه اجرایی شده و براون جایگزین وی می‌شود.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها