امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146419
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۲:۴۹
تعداد بازدید: 12
«علی مقصود»، پژوهشگر امور استراتژیک سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق‌ تاکید کرد: ...

«علی مقصود»، پژوهشگر امور استراتژیک سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق‌ تاکید کرد: پیروزی‌ هایی که ارتش سوریه در منطقه جولان سوریه بدست آورده تحول استراتژیک بزرگی شمرده می‌شود که تغییری آشکار در نقشه رویارویی با رژیم صهیونیستی و گروه‌های تروریستی مزدورش در سوریه ایجاد می‌کند.

این پژوهشگر سوری با بیان اینکه شکل و ماهیت نزاع در منطقه خاورمیانه پس از عملیات‌های اخیر ارتش سوریه بطور کلی تغییر کرده است، توضیح داد: عملیات‌های ارتش سوریه در مناطق جنوبی ساختار سیاسی و روند مذاکرات و گفت‌وگوها و نحوه تعامب غرب با پرونده سوریه را تغییر می‌دهد، چون این تحولات و متغییرات نظامی است که بر متغییرات سیاسی در هر پرونده‌ای در دنیا حکومت می‌کند.

مقصود افزود: ارتش سوریه عملیات خود را علیه گروه‌های مسلح تروریستی غافلگیرانه آغاز کرد و موفق شد، پیروزی‌های بزرگی را طی 3 روز در مساحتی بیش از 100 کیلومتر مربع محقق کند و این نشان می‌دهد که ارتش سوریه دارای قدرت مقاومت و رویارویی با هر حمله و انجام هرگونه عملیات نظامی است که به آن محول می‌شود.

وی تاکید کرد: این پیروزی‌ها رهاورد موفقیت‌ها و پیروزی‌های ارتش سوریه در جبهه‌های دیگر است و ارتش سوریه نشان داد که در برابر تمام تلاش‌های صورت گرفته برای از بین بردن انسجام و توانمندی‌هایش همچنان مقاوم و استوار است.

مقصود ادامه داد:‌ فروپاشی گروه‌‌های تروریستی بدست ارتش سوریه امری قابل پیش بینی بود و در جبهه‌های دیگر نیز رخ داده بود و امروز در جبهه جنوبی سوریه شاهد آن هستیم و موجب وحشت بسیار در ارتش رژیم صهیونیستی و رهبران آنها شده است و این یکی از مهمترین موفقیت‌هایی است که ارتش سوریه در جبهه جنوبی محقق کرده است.

وی خاطر نشان کرد که این پیروزی موجب تلاقی پیروزی‌های مقاومت در کشورهای دیگر محور مقاومت مانند عراق و لبنان و ایران شده تا این محور ثابت کند که رویارویی اصلی میان محور مقاومت و محور استکبار جهانی به رهبری آمریکاست و محور مقاومت به دوره پایان دادن به شکست‌ها و ناکامی‌های امت عربی و اسلامی پایان داده و هم اکنون زمان پیروزی بر رژیم صهیونیستی فرا رسیده است.

مقصود سخنان خود را با این گفته به پایان رساند که رژیم صهیونیستی هم اکنون با مشکل بزرگی مواجه است که در گرفتار شدن آن در ورطه همکاری با گروه‌های تروریستی تکفیری و حمایت از آنها جهت براندازی نظام در سوریه نمود پیدا می‌کند، تا تمام توطئه‌ها و ترفندهای اتخاذ شده علیه خود آنها باز گردد و دامان آنها را بگیرد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها