امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۲۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146446
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 8
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سعید مرتضوی رئیس سابق سازمان تأمین اجتماعی در حاشیه مراسم ختم والده محمود احمدی‌

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سعید مرتضوی رئیس سابق سازمان تأمین اجتماعی در حاشیه مراسم ختم والده محمود احمدی‌ نژاد که عصر امروز در مسجد حضرت ولیعصر تهران برگزار شد به سؤالات خبرنگاران در مورد آخرین وضعیت پرونده‌اش در دادگاه پاسخ داد.

وی اظهار داشت: آنهایی که در سازمان حضور دارند و مدیر هستند می‌دانند که کوچکترین تخلفی در زمان مدیریت من صورت نگرفته است، به غیر اینکه در یک سال و نیم هرچه توانسته‌ایم بر منابع سازمان افزودیم که خیر و برکت آن امروز هم نصیب سازمان تأمین اجتماعی می‌شود.

رئیس سابق سازمان تأمین اجتماعی، اضافه کرد: یکسری شایعات و مطالب کذبی از جمله اینکه 137 شرکت از طرف سازمان تأمین اجتماعی به بابک زنجانی داده شده مطرح می‌شود که این موضوعات فقط برای تبلیغات و نوعی جنگ روانی است و امروز که آقای زنجانی دستگیر شده متوجه شده‌اند که حتی یک چوب کبریت هم از تأمین اجتماعی پیش او نبوده است.

مرتضوی تصریح کرد: در این مدتی که بابک زنجانی بازداشت شده است فقط مسائل مربوط به وزارت نفت مورد پیگیری قرار گرفته و هیچ بحثی از تأمین اجتماعی نداشته است.

وی ادامه داد: برخی یکسری اسامی به رسانه‌ها داده‌اند مبنی بر اینکه بعضی‌ها از وجوه غیرشمول پاداش گرفته‌اند؛ در سفرهای استانی مدیران به خانواده‌های بی‌بضاعت یا افراد بی‌سرپرست یا بیمار که بیمه تأمین اجتماعی هستند وجوهی از منابع غیرشمول داده‌اند چراکه فلسفه غیرشمول همین است.

رئیس سابق سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر اینکه بودجه غیرشمول تصویب شده برای انجام چنین کارهایی گفت:‌ افرادی که یکسری اسامی به برخی رسانه‌ها داده‌اند در واقع با اغراض سیاسی این اسامی را منتشر کرده‌اند. 

وی ادامه داد: مدیر تأمین اجتماعی از مدیرعاملش سکه بگیرد و صحیح کار کند خوب است یا از ارباب و رجوع خود و یا کارخانه‌دار مبلغی دریافت و خودش را فساد کند؟ در هر جهت ما هر کاری که انجام دادیم در چارچوب قانون بوده است و اگر هیأت امنا بودجه تصویب و لیست داده بر این مبنا توزیع شده است؛ ما هم بر اساس مصوبه هیأت امنا و هیات مدیره این کارها را کرده‌ایم.

مرتضوی در مورد آخرین وضعیت دادگاه و پرونده‌اش نیز گفت: دادگاه برای روز هفتم دی‌ماه به دلیل عوض کردن بازپرس، وقت رسیدگی تعیین کرد و آقای بازپرس گفته بود استعلاماتی انجام شده اما جواب نیامده و پرونده‌ها را مطالعه نکردند لذا رسیدگی تجدید نشد و مطلب خاص دیگری هم نیست.

وی در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود به دلیل حجم پرونده تاکنون رسیدگی به این پرونده طولانی شده است، گفت: پرونده هیچ حجمی ندارد چون خلافی در آن نیست فقط یکسری مسائل در رابطه با غیرشمول است و این بودجه غیرشمول نیز در همه سازمان‌ها، نهادها و وزارتخانه‌ها وجود و قانون دارد و قانون‌گذار از طریق هیأت امنا یا مجلس در رابطه با بودجه غیرشمول مصرف آن را تعیین می‌کند.

رئیس سابق سازمان تأمین اجتماعی، در پایان افزود: رئیس آن سازمان یا وزیر اختیار دارد بر اساس آن مصوبه‌ای که در اختیار دارد بودجه را هزینه کند و بنابراین هیچ تخلفی از طرف من در بحث تأمین اجتماعی صورت نگرفته  و تمام اقدامات بر مبنای قانون، مصوبات قانونی هیأت امنا و هیأت مدیره بوده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار