امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146449
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
ابوالقاسم‌جامه‌بزرگ، نخستین مشاور تربیتی آموزش و پروش استان تهران در پاسخ به این پرسش که «مشکل و حلقه مفقوده امور تربیتی در ...

ابوالقاسم‌جامه‌بزرگ، نخستین مشاور تربیتی آموزش و پروش استان تهران در پاسخ به این پرسش که «مشکل و حلقه مفقوده امور تربیتی در نظام تعلیم و تربیت چیست؟»، اظهار داشت: سال 68 کلینیک تخصصی زیر نظر هسته مشاوره را در تهران تأسیس کردیم.

وی ادامه داد: اگر به اهداف آموزش و پرورش نگاه کنیم، بخشی خواندن و نوشتن است و 90 درصد آن کارهای پرورشی است؛ مانند انس با اهل بیت، قرآن، صرفه جویی، زیبایی‌شناسی، سلامت؛ بنابراین باید یک وزارت پرورش داشته باشیم و اولویت با پرورش است و در مدرسه می‌خواهیم انسان‌سازی کنیم.

جامه بزرگ افزود: معلم باید مربی به تمام معنا باشد. آموزش وسیله‌ای برای پرورش است؛ بنابراین صبغه کار تربیت در راستای انسا‌ن‌سازی باشد و وقتی امور تربیتی می‌گوییم؛ یعنی همه آموزش و پرورش و اگر بگوییم همه چیز در خدمت انسان شدن است، می‌توانیم ادعا کنیم آموزش و پرورش موفقی داریم.

وی یادآور شد: متأسفانه این موضوع را به این دیدگاه نگاه نکردیم و فکر کردیم کسی اگر ریاضی، فیزیک و نمرات دیگرش خوب بود، آموزش و پرورش را خوب گذرانده است.

مشاور تربیتی آموزش و پروش استان تهران در خصوص «استفاده از نرم‌افزارهای ارتباطی و شبکه‌های اجتماعی و نحوه برخورد اولیا با دانش‌آموزان» ،خاطر نشان کرد: زمانی که در هسته مشاوره تهران بودم، استاندارها  یک کمیسیون اجتماعی داشتند که مدیران کل آموزش و پرورش هر استان و بنده نیز عضو آن کمیسیون بودم.

جامه‌بزرگ اضافه کرد: در آن زمان در خصوص ممنوع کردن ویدئو بحث می‌شد و مشاهده کردیم ویدئو را نتوانسته‌اند کنترل کنند؛ حالا می‌‌خواهم نتیجه بگیرم که می‌توانیم فناوری‌های به وجود آمده را کنترل کنیم؛ زمانی دیش ماهواره بود و حالا دیگر لازم به آنتن روی پشت‌بام نیست.

وی تصریح کرد: بنابراین طرد آن امکان ندارد. فناوری جدید هم قابل استفاده و هم مضر است، مانند غذا یا چاقو؛ اینکه اعضای خانواده بگویند گوشی همراه خصوصی است، مخالف آن هستم؛ زمانی نیز می‌گفتند اینترنت در معرض دید باشد یا تلفن در جای عمومی قرار گیرد.

مشاور امور تربیتی  آموزش و پروش استان تهران بیان داشت: به نظرم اینکه گوشی تلفن همراه حریم خصوصی است با آن مخالفم؛‌ البته نه اینکه حریم خصوصی برای دیگران باشد، بلکه برای پدر و مادر حریم خصوصی بوده و هرکسی در داخل خانواده نیز می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد و این باید آزاد باشد و در حریم خانواده همه َمحرم هم باشیم.

جامه بزرگ ادامه داد: باید حدودی نیز برای بچه‌ها وجود داشته باشد و پدر و مادر‌ها به بلوغی برسند که نداشتن تبلت را نیز نوعی احساس حقارت برای فرزندان تلقی نکنند.

وی خاطر نشان کرد: الان نزدیک 300 میلیون نفر در ویچت عضو هستند. عکس‌هایی در آن منتشر شود، ضرر و زیان فراوانی دارد،با توجه به اینکه 75 درصد یادگیری از طریق تصویر، 14 درصد هوش، 3 درصد حس لامسه، 3 درصد شامه و 3 درصد از طریق ذائقه صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها