امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146453
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مطالعات محققان دانشگاه پورتو در پرتغال که توسط «فیلیپ آلوز» و همکاران ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مطالعات محققان دانشگاه پورتو در پرتغال که توسط «فیلیپ آلوز» و همکاران وی انجام شد نشان داد دلفین‌ها برای نزدیکان خود عزاداری می‌کنند. این محققان در موقعیت‌های مختلف مشاهده کردند اجساد دلفین‌ها توسط خود دلفین‌ها به سطح آب آورده می‌شود.

مقاله‌ای از یکی از زیست شناسان دریایی در مجله scientifique Acta Ethologica در مورد مشاهده تشیع جسد یک دلفین نوزاد توسط جمعی از دلفین‌ها منتشر شد.

در ساحل جزیره مادیرا، افرادی که در یک قایق توریستی بودند به مدت نیم ساعت تشیع یک نوزاد دلفین را توسط دلفین‌های دیگر مشاهده کردند، در این تشیع چهار دلفین با سر خود بدن مرده یک دلفین نوزاد را به سطح آب آوردند.

محققان پرتغالی گفتند: ما در اقیانوس اطلس اجساد مختلف دلفین‌ها را که به مرگ طبیعی مرده بودند را مشاهده کردیم، درست چند دقیقه تا نیم ساعت پس از مرگ یک دلفین، دلفین‌های دیگر آن را تشیع می‌کردند اما سایر گونه‌های دلفین‌ها جسد دلفین مرده را پس از چند روز که شروع به تجزیه شدن می‌کند از آب خارج می‌کنند.

«فیلیپ آلوز» گفت: سیستم زندگی دلفین‌ها مانند نهنگ‌ها و فیل‌ها مادرسالاری است، این گونه‌ها حداقل 60 سال با هم زندگی می‌کنند و به همین دلیل یک وابستگی عاطفی شدید بین آنها به وجود می‌آید و برای همتایان خود عزاداری می‌کنند. دلفین‌ها موجوداتی حساس، با نشاط و اجتماعی هستند که از فوت بستگان خود متاثر می‌شوند.

انتهای پیام/

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها