امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146456
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 79
محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص آخرین وضعیت طرح «ممنوعیت استفاده و حمل سلاح ...

محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص آخرین وضعیت طرح «ممنوعیت استفاده و حمل سلاح سرد» ، اظهار داشت: این موضوع از قالب طرح خارج شد و در قالب الحاق یک تبصره به ماده 617 قانون مجازات اسلامی در دستور کار قرار گرفت که امیدواریم که در صحن علنی مجلس به تصویب برسد.

وی افزود: در واقع قانون جداگانه‌ای در این خصوص تصویب نمی‌شود و بحث «ممنوعیت استفاده و حمل سلاح سرد» تبصره‌ای از قانون مجازات اسلامی فعلی می‌شود.

عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به ایرادات جدی طرح «ممنوعیت استفاده و حمل سلاح سرد»، گفت: این طرح ایرادات اساسی داشت که ممکن بود کلیات آن هم رد شود.

اسفنانی ادامه داد: یکی از ایرادات اصلی این بود که در این طرح اعمال و رفتار مجرمانه لحاظ نشده بود و تنها به ابزار، نگاهی جرم‌انگارانه وجود داشت.

نماینده مردم اسفراین تصریح کرد: چاقو مانند اسید خود به خود کشنده نیست اما زمانی که در یک عمل مجرمانه از آن استفاده شود، کشنده خواهد بود.

وی تأکید کرد: با یک چاقو هم می‌توان آدم کشت و هم می‌توان با استفاده از آن طی یک عمل جراحی جان دوباره‌ای به یک فرد بخشید، بنابراین اگر به رفتار توجه نکنیم و چاقو را منع کنیم، همان افرادی که قبلاً برای اعمال مجرمانه خود از چاقو استفاده می‌کردند وسیله دیگری را انتخاب می‌کنند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم به طور مداوم قانونی برای ممنوعیت استفاده از ابزارهای مختلف تصویب کنیم بلکه باید کاری کنیم تا رفتارهای مجرمانه کنترل شود.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها