امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۰۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146460
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
ساسان ساکت در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه دو یا بیش از دو بار حمله تشنجی بدون علت صرع ...

ساسان ساکت در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه دو یا بیش از دو بار حمله تشنجی بدون علت صرع محسوب می& zwnj;شود، اظهار داشت: یکی از مهمترین اقدامات درمانی در مورد مبتلایان به صرع مصرف دارو است، خوشبختانه اکنون بیشتر داروهای این اختلال در کشور موجود است و چنانچه بر اساس شرح حال معاینه بالینی و روش‌های تصویربرداری تشخیص صرع داده و دارو تجویز شود، باید در مصرف آنها نهایت دقت انجام شود.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: والدین باید بدانند که درمان این بیماری طولانی و به طور عمده دو سال زمان می‌برد، طی این مدت نباید مقدار دارو را خودسرانه کم، قطع یا زیاد کنند.

وی افزود: چنانچه مصرف دارو دو نوبت در روز باشد، باشد فاصله مصرف را به صورت هر 12 ساعت تنظیم کنند.

این فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان تصریح کرد: اگر کودک در سنین قبل از مدرسه است،‌بهترین ساعاتی است که می‌توان دارو را مصرف کند 9 صبح و 9 شب است چرا که در این ساعات مزاحم خواب او نمی‌شویم و بعد از مصرف نوبت دوم می‌تواند استراحت کند. اگر کودک در سنین مدرسه است بهتر است داروهای خود را بین 6.5 تا 7 صبح و بعد از ظهر مصرف کند.

وی افزود: نیم ساعت خطا در دادن دارو جای نگرانی نیست اما نباید این زمان بیشتر یا کمتر شود، زیرا اگر دارو زودتر از موعد مقرر مصرف شود موجب مسمومیت و چنانچه دیرتر مصرف شود، باعث شروع حمله تشنجی می‌شود.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اهمیت خواب در کودکان مبتلا به صرع، اظهار داشت: کم خوابی یا پرخوابی می‌تواند عامل ایجاد و آغازکننده سردرد یا در پاره‌ای موارد حمله تشنجی باشد، بنابراین والدین نباید در خواب شبانه کودک تداخل کنند و مزاحم خواب صبح او شوند.

ساکت خاطرنشان کرد: والدین سعی کنند فاصله دادن دو نوبت دارو را رعایت کنند و بدون مشورت پزشک قطع، کم و یا زیاد نکنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها