امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146462
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 72
محمد تقی حسن‌‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: موضوع طرد اجتماعی جوانان مورد بررسی قرار ...

محمد تقی حسن‌‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: موضوع طرد اجتماعی جوانان مورد بررسی قرار گرفت و نتایج این پژوهش همزمان با هفته پژوهش رونمایی شد.

وی ادامه داد: بیشترین مساله ای که در موضوع طرد اجتماعی وجود دارد این است که ما یک طرد عینی و یک طرد ذهنی داریم، بیشترین عملکرد و وضعیت اجتماعی به ‌گونه ای بوده است که بیشتر تصورات در مورد طرد اجتماعی برخواسته از تفکرات ذهنی جوانان است.

مدیرکل مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان افزود: تفکرات ذهنی جوانان باعث شده است رفتارهایی را اتخاذ کنند که بیشتر این رفتارها واکنشی است و بر روی اعتماد و باورهای آنها تاثیر می‌گذارد.

حسن‌زاده خاطر نشان کرد: نتایج این پژوهش نشان می‌دهد وضعیت ذهنی طرد اجتماعی جوانان وضعیت مطلوبی نیست که با توجه به بسترها و زمینه‌هایی که وجود دارد جوانان ما از نظر ذهنی به این نتیجه می‌رسند که برای ارائه استعدادها و توانایی‌ آنها شرایط مطلوب وجود ندارد و این موضوع بر روی حوزه‌های باوری و اعتقادی آنها نیز اثر می‌گذارد.

وی تصریح کرد: در انتهای این پژوهش راهکارهای اجرایی و عملی خوبی نیز ارائه شده است. مبنی بر اینکه دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که نیازهای واقعی را متناسب با شرایط رشد جوانان تبیین کنند.

حسن‌زاده گفت: به عنوان مثال آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها می‌توانند در این زمینه اقدامات موثری را انجام دهند تا شرایط عادلانه‌ای برای رسیدن به خواسته‌ها و نیازهای جوانان در جامعه ایجاد شود و اگر این شرایط در حالت عادی فراهم نشود زمینه‌های طرد ذهنی در جوانان فراهم می‌شد که نتیجه آن طرد عینی از اجتماع است.

مدیرکل مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: اگر این ذهنیت در جوانان شکل بگیرد در باورها، مسئولیت‌پذیری و ایفای نقش آنها مشکل ایجاد می‌کند بنابراین طرد جوانان می‌تواند از بعد ذهنی و عینی باعث ایجاد مشکلاتی در آینده جوانان شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها