امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146465
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
نبوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره شرایط کنونی امحای پسماندهای عفونی و خطرناک بیمارستانی اظهار ...

نبوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره شرایط کنونی امحای پسماندهای عفونی و خطرناک بیمارستانی اظهار داشت: بر اساس قانون باید پسماندهای پزشکی و بیمارستانی در مرحله نخست بی‌خطرسازی شوند و در مراحل بعدی از طریق حمل و نقل استاندارد به محل دفن و کوره‌های دفن استاندارد برسند.

مدیرکل دفتر بازرسی و ارزیابی و رسیدگی به شکایات سازمان محیط زیست در ادامه افزود: متأسفانه هم‌اکنون در حوزه امحای پسماندهای خطرناک با مشکل روبرو هستیم.

وی با اشاره به انجام عملیات گشت و پایش توسط سازمان محیط زیست در این خصوص ادامه داد: هم‌اکنون بیمارستان‌ها به طور موقت زباله‌ها و پسماندهای عفونی را دپو می‌کنند تا زمانی که مراکز امحاء راه‌اندازی شود.

نبوی با بیان اینکه کارگروه ملی و استانی پسماند یکی از مراکزی است که وظیفه ایجاد مراکز امحاء را برعهده دارد، خاطرنشان کرد: در صدد هستیم برای امحاء استاندارد پسماندهای پزشکی این مراکز راه‌اندازی شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها