امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146484
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان تحقیقاتی «ولس‌ایکس» در حالی فهرست ثروتمندترین‌های ...

به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان تحقیقاتی «ولس‌ایکس» در حالی فهرست ثروتمندترین‌های سینمای آمریکا (هالیوود) را منتشر کرده است که نام «آرنون میلچان» تهیه‌کننده یهودی‌الاصل هالیوود، به عنوان دومین فرد ثروتمند این فهرست به چشم می‌خورد. او کسی است که حدود یک سال پیش در یک مصاحبه جنجال‌برانگیز به این موضوع اعتراف کرد که از 20 سالگی فعالیت خود را به عنوان جاسوس رژیم صهیونیستی آغاز کرده و از آن زمان تاکنون نماینده رژیم صهیونیستی در هالیوود بوده است.

«آرنون میلچان» ششم دسامبر سال 1944 در تل‌آویو، تحت قیمومیت انگلیس متولد شد، پدر او صاحب یک کارخانه تولید کود شیمیایی بود و این مطلب نیز باعث شد تا «میلچان» در تجارت شیمیایی فرد موفقی شود. او در کنار تجارت که سود کلانی را عایدش می‌کرد توانست از دانشکده اقتصاد لندن مدرک بگیرد.

میلچان اگرچه در تجارت و سیاست فرد موفقی بوده ولی در زندگی شخصی‌اش چندان موفق نبوده است. «آرنون» که متارکه کرده، هم‌اکنون صاحب 4 فرزند است.

ثروت هنگفت «آرنون میلچان» و دوستانی که در عرصه سیاست داشت، باعث شد تا او در دهه 60، در حالی‌که به تازگی بیست سالگی را پشت سر گذاشته بود، با «شیمون پرز» که آن موقع معاون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بود، آشنا شود. آشنایی آنها در یک جمع دوستانه در یکی از رستوران‌های تل‌آویو شکل گرفت و  رفته رفته این آشنایی تا آنجا پیش رفت که «پرز» از «میلچان» خواست تا به عنوان یکی از مدموران مخفی سازمان «لاکام» استخدام شود.

«لاکام» نام یک بخش محرمانه در وزارت جنگ اسرائیل است که مامور خرید تجهیزات، مواد اولیه و قطعات تکنولوژیکی برای برنامه هسته‌ای این رژیم است.

وی که مأمور مخفی رژیم صهیونیستی در هالیوود نیز بوده است، تاکنون تهیه‌کنندگی بیش از 120 فیلم سینمایی بلند از جمله  آثار مشهوری چون «وکیل مدافع شیطان»،«باشگاه مشت‌زنی»، «مخمصه»، «محرمانه لس‌آنجلس»، «روزی‌ روزگاری آمریکا»، «نوح» و ... را در کارنامه کاری خود دارد.

سه سال پیش «میر دورون» و «جوزف گلمان»، دو نویسنده آمریکایی نیز در کتابی تحت عنوان «محرمانه: زندگی مامور مخفی‌ای که به سرمایه‌دار هالیوود تبدیل شد» با استناد به گفته‌های «مایکل کولینز» خبرنگار خبرگزاری فرانسه، به طور مفصل به این مسئله می‌پردازد ولی بسیاری این مسئله را شایعه‌ای بی‌اساس می‌دانستند تا آنکه سرانجام شخص میلچان در یک مصاحبه به این مسئله اعتراف کرد.

اکنون سازمان «ولس‌ایکس» که در سنگاپور قرار دارد و خود را معتبرترین شبکه تحقیقاتی و خبری در زمینه ثروت در سطح جهان می‌داند، در گزارشی تحت عنوان «ثروتمندترین افراد هالیوود»، فاش کرده است که آرنون میلچان 71 ساله با ثروتی بالغ بر ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار دومین فرد ثروتمند سینمای آمریکاست.

جایگاه اول این فهرست را «جورج لوکاس» کارگردان و تهیه‌کننده فیلم «جنگ ستارگان» با ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار ثروت به خود اختصاص داده است.

«استیون اسپیلبرگ»، کارگردان و تهیه‌کننده یهودی‌الاصل هالیوود نیز با 3 میلیارد و 300 میلیون دلار نفر سوم این جدول است.

همچنین «آستین هیرست» با یک میلیارد و 900 میلیون دلار، «رایان کاوانوف» با یک میلیارد دلار، «جفری کاتزنبرگ» با 910 میلیون دلار، «توماس تول» با 870 میلیون دلار، «جفری بروکمیر» با 850 میلیون دلار، «استیو تیچ» با 720 میلیون دلار و «جیمز کامرون» با 670 میلیون دلار به ترتیب جایگاه چهارم تا دهم فهرست ثروتمندترین‌های هالیوود را به خود اختصاص داده‌اند.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها