امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۷:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146490
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، در این اجرا 14 قطعه با کلام اجرا خواهد شد که آهنگساز، تنظیم کننده و خواننده گروه نیز علی شمس است. نوع موسیقی‌ای ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، در این اجرا 14 قطعه با کلام اجرا خواهد شد که آهنگساز، تنظیم کننده و خواننده گروه نیز علی شمس است.

نوع موسیقی‌ای که علی شمس ارایه می‌دهد را شاید بتوان آرت راک نامید. موسیقی‌ای که ریشه اروپایی دارد و از هارمونی کلاسیک و جز بهره می‌برد. به دلیل سابقه و تحصیلات شمس در موسیقی کلاسیک و نیز اجرا و ارتباط با موسیقی دستگاهی و ردیف‌های ایرانی در دانشگاه، ناخودآگاه جنبه دیگری نیز به موسیقی وی اضافه شده است و آن هم تلفیقی بودن و نوعی فیوژن است، که با همنوازی و تکنوازی ملودی‌ها و تم‌های شاخص و نغمه‌های راهبر و به یادماندنی(لایت موتیف) نی و گیتار الکتریک در کنار هم ایجاد می‌گردد.

علی شمس سال‌های زیادی را صرف تمرین و تحصیل تکنیک‌های آواز کلاسیک نموده و روش‌های آوازی وی تلفیقی است از آواز کلاسیک و جز، که سعی شده به یک لحنی شخصی دست پیدا کند تا توان بیان مضامین خاص و اجتماعی و نیز داستان‌گویی موسیقیایی را داشته باشد.

در این کنسرت که روز ششم اسفندماه و در برج آزادی برگزار می‌شود، سعید همتیان (نی)، رضا بنائی‌نیا (درامز)، اشکان شاهرخ (گیتار الکتریک)، کیومرث طالبی (گیتار بیس) و علی شمس (پیانو و گیتار الکتریک) به هنرنمایی می‌پردازند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار