امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146494
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۷
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  از خوزستان، سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یادداشتی که به دانشگاه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  از خوزستان، سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یادداشتی که به دانشگاه علوم پزشکی اهواز ارسال شده، آورده است: به عنوان نماینده رئیس جمهور عازم اهواز شدم تا وضعیت این شهر و مشکل مردم استان در مواجهه با ریزگردها را بررسی کنم، مردمی که در طول سال‌های دفاع مقدس، تا پای جان برای دفاع از انقلاب و کشورشان، در برابر دشمن ایستادگی کرده‌اند.

در ادامه این یادداشت آمده است: آنچه مشخص بود این که ریزگردها و غبار در این منطقه وضعیت بسیار بدی را پدید آورده‌اند و زندگی مردم را با مشکل مواجه ساخته‌اند؛ چنان که با چند دقیقه حضور در فضای باز، سر و روی انسان پر از خاک می‌شود، در همین شرایط باز هم مردم برای شرکت در راهپیمایی سالروز انقلاب اسلامی به خیابان‌ها آمده بودند، همه آنها که آمده بودند اما انتظار داشتند برای رفع این مشکل کاری انجام شود و شرایط بهبود یابد.

دکتر قاضی زاده هاشمی تصریح کرده است: نخستین نکته‌ای که در این باره باید مورد توجه قرار گیرد آن است که شرایط آب و هوایی کشور تغییر کرده و به دلیل خشکسالی گسترده‌ای که از ٢٥ سال قبل آغاز شده، اکنون ٢٢ استان درگیر مسئله ریزگردها هستند، پس ما باید این وضعیت را بپذیریم و با همین شرایط کشور را مدیریت کنیم، نگاه مسئولان و مردم هر دو باید تغییر کند. با توجه به تغییر اکوسیستم باید برای سامان دادن منابع آبی کشور، کنترل آلاینده‌ها و... برنامه‌ریزی کنیم و هموطنان هم باید با درک شرایط موجود، رفتار شهروندی مناسبی داشته باشند.

وی افزوده است: نکته دوم این که باور کنیم با سخنان احساسی و فرافکنی نمی‌توان این معضل را حل کرد، انجام کار علمی، سود جستن از دانش مشاوران کارآزموده و داشتن برنامه، تنها چاره است، با مردم هم البته باید صادقانه صحبت کنیم، آن چه بر افکار عمومی اثری نامطلوب برجای می‌گذارد، تبلیغات غیرواقع و عدم انعکاس حقایق است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرده است: در این سفر همراه با استاندار خوزستان و مسئولان محلی به سوسنگرد، هویزه، پاسگاه زید، کوشک، جفیر، طلایه و نقطه صفر مرزی در تالاب‌های هورالظیم نیز رفتیم؛ در کنار تجدید خاطره‌ای که برایم بسیار ارزشمند بود، به خوبی می‌شد دید که بخش زیادی از ریزگردها از سمت عراق وارد کشور می‌شود، البته آنها هم در مذاکرات اظهار کرده‌اند به خاطر فعالیت‌های سدسازی همسایه شمالی‌شان با خشکسالی مواجه شده‌اند.

وی ادامه این یادداشت نوشته است: خوشبختانه طی چند روز آینده همراه با معاون اول رئیس جمهور، سفری به عراق خواهیم داشت؛ قطعاً این موضوع را نیز با جدیت پیگیری خواهیم کرد.

دکتر هاشمی افزوده است: البته نباید از حق گذشت که برخی کارهای غیرعلمی و کارشناسی نشده خودمان طی سال‌های گذشته نیز به این موضوع دامن زده است، به یاد دارم در طول سال‌های دفاع مقدس، هر بار که به استان خوزستان آمدم، در مسیر، به جز جاده، همه جا را آب فراگرفته بود؛ حالا اما تا چشم کار می‌کند، جز بیابان‌های خشک چیزی دیده نمی‌شود.

وی همچنین تاکید کرده است: گزارش این سفر را به جناب آقای رئیس جمهور و جناب آقای دکتر جهانگیری ارائه خواهم داد، در جلسه هیئت وزیران نیز در این مورد صحبت خواهیم کرد و تمام قول‌هایی را که به مردم شریف خوزستان دادم، شخصا پیگیری می‌کنم.

وزیر بهداشت در پایان عنوان کرده است: لازم است مردم هم بدانند، خوزستان همیشه برای ما خوزستان است، من در هیئت وزیران کسی را نمی‌شناسم که در سال‌های دفاع مقدس به نوعی درگیر جبهه و جنگ نبوده یا شهیدی را تقدیم انقلاب و کشور نکرده باشد، به عنوان نمونه، دو برادر جناب آقای دکتر جهانگیری در همین خطه پاک، خوزستان عزیز، به درجه رفیع شهادت نائل آمده‌اند، چنین افرادی قطعاً دغدغه وجب به وجب این مرز و بوم و به‌ویژه خوزستان را داشته و خواهند داشت.

انتهای پیام/72027/صا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها