امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146498
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۷
تعداد بازدید: 93
سید علی اصغر میرمحمد صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه سرمایه بانک‌ها باید به صورت نقدی

سید علی اصغر میرمحمد صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه سرمایه بانک‌ها باید به صورت نقدی افزایش یابد و روش‌هایی مثل واگذاری بنگاه به بانک و تجدید ارزیابی دارایی‌ها کارآمد نیست، اظهارداشت: یکی از برنامه‌های ما در بانک مرکزی افزایش نقدی سرمایه بانک‌هاست زیرا با توجه به بزرگ شدن حجم اقتصاد، قطعا سرمایه بانک‌ها هم باید افزایش یابد.

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی تصریح کرد: این افزایش سرمایه در بانک‌های دولتی با جدیت پیگیری می‌شود و خوشبختانه در لایحه حمایت از تولید دیده شده و امیدواریم عملیاتی شود.

میر محمد صادقی ادامه داد: اینکه چه روشی برای افزایش سرمایه بانک‌های دولتی در نظر گرفته شود، جزو وظایف و اختیارات دولت است اما یکی از پیشنهادات هفتگی ما به مسئولان افزایش سرمایه نقدی بانک‌های دولتی است.

وی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی از هر روشی که منتج به افزایش سرمایه نقدی بانک‌ها شود استقبال می‌کند، گفت: از دیدگاه‌های بانک مرکزی توانمند‌سازی بانک‌های به ویژه بانک‌های توسعه‌ای مانند کشاورزی توسعه صادرات و صنعت و معدن است و قطعا یکی از ابزارهای توانمند سازی آنها افزایش سرمایه نقدی است.

انتهای پیام/م

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها