امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146499
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۷
تعداد بازدید: 64
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; یکی از چالش‌های جدی دولت و مجلس با توجه به کمبود درآمدها و کاهش قیمت نفت موضوع حذف شناسایی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; یکی از چالش‌های جدی دولت و مجلس با توجه به کمبود درآمدها و کاهش قیمت نفت موضوع حذف شناسایی پردرآمدها بوده و در هفته های گذشته کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با تعیین سقف درآمدی 2.5 میلیون تومان و 4 گروه مشمول یارانه وارد مباحث اجرایی شد، تا دیگر بهانه‌ای برای عدم اجرا از سوی دولت وجود نداشته باشد.

هرچند این مصوبه به گفته سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه و دیگر اعضا با رضایت و موافقت کامل نوبخت به عنوان سخنگو و نماینده دولت همراه بود اما در حال حاضر زمزمه‌هایی مبنی بر عدم اجرا حکایت می‌کند.

در این راستا رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها به تاکید بر اینکه این مصوبه موجب اذیت مردم خواهد شد، گفته است که ابهامات متعددی از جمله سقف درآمدی سرپرست خانوار یا کل خانوار، شفاف نبودن وضعیت هزینه ها و محل سکونت خانوار دارد.

البته این مسئول نگفته است، چرا تاکنون با وجود داشتن اطلاعات بسیاری از ثروتمندان جامعه چرا اقدامی در جهت حذف آنها انجام نشده است.

با این حال سید سعید زمانیان عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به موضوع شناسایی دهک‌های پردرآمد در لایحه‌ بودجه 94 اظهار داشت طبق مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه 4 گروه برای دریافت یارانه نقدی شناسایی شدند و سقف درآمدی 2.5 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه در پاسخ به این سوال که مسئولان اجرایی عنوان می‌کنند، مشخص نیست، درآمد سرپرست یا کل خانوار در نظر گرفته شده است، گفت: منظور از مصوبه سرپرست خانوار بوده و اگر این موضوع غیرشفاف است در صحن علنی اصلاح خواهد شد.

این نماینده مجلس تأکید کرد: معاون اول رئیس جمهور در تازه‌ترین اظهار نظر گفته است که نمی‌توانیم آن را اجرا کنیم این در حالی است که سخنگوی دولت و نیز رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در روز رای‌گیری برای این موضوع با آن موافقت کرد.

به گفته‌ زمانیان در صورتی که دولت نخواهد این موضوع را اجرایی کند، قطعاً دولت را مکلف می‌کنیم، به آن چه در قانون هدفمندی یارانه‌ها پیشنهاد شده است برگردد، زیرا تاکید شده دولت موظف است به اقشار آسیب‌پذیر یارانه بدهد و افراد توانمند حذف شوند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه با بیان این که دولت راهی جز اجرای قانون ندارد، بیان داشت در صورتی که در صحن مجلس نسبت به اجرای مصوبه هدفمندی یارانه‌ها مخالفت شود، قطعاً مکانیزم اجرایی بهتری در رابطه با شناسایی پردرآمدها اعمال خواهیم کرد.

همچنین در این باره ندیمی دیگر عضو کمیسیون تلفیق بودجه نیز گفته است، یارانه نقدی سهم ارث نیست که همیشه به همه خانوارها داده شود و قطعا در سال‌های آینده ادامه پیدا نخواهد کرد و اکنون پیشنهاد تعیین سقف درآمد 3 و 5 میلیونی نیز وجود دارد، اما نماینده دولت نیز با رقم 2.5 میلیون تومان موافقت کرد.

به گزارش فارس رئیس سازمان هدفمندی یارانه در تازه‌ترین اظهار نظر خود گفته است که اطلاعات 7 تا 15 میلیون ایرانی در هیچ پایگاه اطلاعاتی وجود ندارد.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها