امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146506
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۷
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، صبح امروز «علیرضا تابش» با همراهی حجت‌الله ایوبی،علیرضا رضاداد، حبیب‌ایل‌بیگی،محمد حیدری و ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، صبح امروز «علیرضا تابش» با همراهی حجت‌الله ایوبی،علیرضا رضاداد، حبیب‌ایل‌بیگی،محمد حیدری و جمعی از مدیران فارابی به عنوان مدیرعامل جدید بنیاد سینمایی فارابی معرفی شد.

براساس این گزارش، همچنین مهدی پیمان‌دار نیز به عنوان خزانه‌دار جدید فارابی حکم خود را در این جلسه دریافت کرد. پیمان‌دار پیش از این در زمان مدیریت حبیب‌ ایل‌بیگی در انجمن سینمای جوانان ایران به عنوان معاون اداری-مالی و امور استانها مشغول به کار بود.

مدیریت  بنیاد سینمایی فارابی از اهمیت خاصی برخوردار است، اما هنوز معلوم رئیس سازمان سینمایی چرا «علی رضا تابش» خواهرزاده سیدمحمد خاتمی رئیس جمهور دوران اصلاحات را که پیش از این هیچ تجربه‌ای در مدیریت سینمایی نداشته را به این سمت مهم گمارده است. این خبر نشان از آن دارد که اصلاح طلبان به صورت مستقیم و علنی به سراغ حوزه سینما آمده‌اند و اصلاح طلبان افراطی قصد دارند در این عرصه قدم بگذارند.

جالب اینجاست که در سوابق کاری تابش هم کم‌ترین میزان تناسب با تصدی پست مدیرعاملی فارابی دیده نمی‌شود. وی دوره‌ای مدیر کل حوزه وزارتی و روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بوده و آخرین سمت وی مدیر هماهنگی امور یادمان‌های روسای جمهور در سازمان اسناد و کتابخانه ملی(!) بوده است. تابش همچنین مشاوره رییس موزه ملی قرآن کریم و نیز مشاوره رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران را در کارنامه خود دارد.

با این توضیح مشخص نیست که علت واقعی انتخاب وی غیر از مقاصد سیاسی و رانت شخصی چه بوده و افزایش گمانه‌زنی در انتخاب علیرضا تابش نگرانی‌های عمیقی را در میان طیف‌های مختلف سینماگران به همراه داشته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها