امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146514
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۷
تعداد بازدید: 77
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; سازمان بسیج اساتید کشور با صدور بیانیه‌ای کشته شدن سه جوان مسلمان در چپل هیل آمریکا و ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; سازمان بسیج اساتید کشور با صدور بیانیه‌ای کشته شدن سه جوان مسلمان در چپل هیل آمریکا و حمله وحشیانه به مسلمانان را در کشورهای غربی محکوم کرد.

متن کامل این بیانیه به این شرح است:

« سکوت رسانه های غربی در برابر کشتار سه دانشجوی مسلمان در آمریکا و برخوردهای دوگانه نهادهای بین‌المللی در این زمینه یکبار دیگر از سناریوهای طراحی و مهندسی شده آمریکا و غرب علیه اسلام و مسلمانان پرده برداشت و نشان داد غربی‌ها علیه اسلام و مسلمانان و توسعه پروژه اسلام هراسی از نقض قوانین حقوقی بین‌المللی و اقدامات بی شرمانه ضدانسانی و در پیش گرفتن سیاست های دوگانه هیچ ابایی ندارند.

اگر چه تلاش رسانه‌های غربی و هجمه های غیرمنطقی و مغرضانه علیه مسلمانان و توهین به مقدسات اسلامی اتفاق جدیدی از سوی غرب نیست اما حرکت‌های فراگیر با حمایت لابی های امنیتی و جاسوسی غرب و صهیونیسم از طریق ایجاد جریانات رسانه ای در دامن زدن به جریان اسلام هراسی و حرکت های برنامه ریزی شده برای گسترش فضای اسلام هراسی از سوی شماری از رسانه های بزرک غربی در ماه های اخیر و سکوت آنها در برابر حملات نژادپرستانه صورت گرفته علیه مسلمانان قابل تأمل است و نشان می‌دهد غرب (اروپا و آمریکا) از رشد روزافزون تفکر اسلامی و جریان اسلام خواهی هراسان و وحشت زده شده‌اند.

چگونه آمریکا که خود ناامن ترین کشور جهان است مدعی حفاظت و ایجاد امنیت در عرصه بین‌المللی است؟ این کشور که به اذعان و اقرار بسیاری از حقوقدانان بین‌المللی و تشکل های حقوقی مستقل دنیا در جنایت علیه بشریت و دست داشتن در کشتار بی گناهان در جهان و نقض مستمر مقررات بین‌المللی در صدر است چگونه ژست ژاندارم جهانی به خود می‌گیرد؟ کشوری که به بدیهی‌ترین حقوق انسانی اقلیت‌های دینی و عقاید و حقوق شهروندی شهروندانش احترام نمی‌گذارد چگونه داعیه کدخدایی جهان را دارد؟

متاسفانه آمریکا در طول تاریخ پرجنایت و نکبتش همواره کوشیده است تا با نفوذ در دادگاه ها و مجامع حقوقی بین‌المللی جنایت ها و اقدام‌های ضدانسانی اش در اقصی نقاط جهان را بپوشاند و  نهادهای بین‌المللی نیز در این رابطه یا سکوت کرده‌اند و یا اقدام عملی انجام نداده‌اند.

اگر در ماجرای کشته شدن سه جوان مسلمان در آمریکا اتفاق مشابهی صورت می‌گرفت و قاتل مسلمان می بود آن وقت غول‌های رسانه‌ای و کمپانی های خبری آمریکا و غرب چگونه با بهره گیری از رسانه‌ها و جارو جنجال ها و هیاهوها افکار عمومی جهان را علیه مسلمانان و اسلام بر می آشفتند و بدترین اهانت‌ها را علیه مقدسات اسلامی روا می داشتند؟

مدعیان دروغین دموکراسی و آزادی بیان و رسانه‌های غربی چرا در این زمینه سکوت هماهنگ پیش گرفته اند؟  این سکوت هماهنگ رسانه‌های غربی و مهم‌تر از آن رفتارهای دوگانه و زیرپاگذاشتن استانداردهای حقوقی و بین‌المللی توسط نهادهای حقوقی به چه معناست؟

مسلمانان دنیا بدانند که آمریکا در پی راه اندازی جنگی صلیبی علیه مسلمانان است. فضاسازی های گسترده رسانه ای و خبری حضور پیاده نظام های آمریکا مزدوران با مزد و بی مزد و جیره خواران غربی و گماشته های منطقه ای استکبار و دولت های مستبد و دیکتاتورهایی که اجازه تحرک و جنبش را از مردم سلب کرده‌اند همگی در راستای سناریوی نوشته شده غرب در این زمینه است.

اما به فضل خدای بزرگ بیداری نشأت گرفته از انقلاب اسلامی و قدرت نرم آموزه های اسلامی اکنون تا اعماق جوامع و ژرفای وجود انسان‌های حقیقت جو نفوذ کرده و همچنان که تا امروز تلاش‌های مذبوحانه و حرکت‌های مغرضانه نظام سلطه و دولت های دنباله روی آمریکا علیه اسلام و انقلاب اسلامی بی ثمر بوده از این پس هم با شعاع فروزان آگاهی بخشی و روشن بینی و اقبال بسیاری از اندیشه ورزان و روشنفکران و هنرمندان اروپا و آمریکا به تفکر اسلامی ره به جایی نخواهند برد.»

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار