امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146535
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۷
تعداد بازدید: 285
عباس زارع‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در واکنش به اظهارات عجیب مشاور «ابتکار»

عباس زارع‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در واکنش به اظهارات عجیب مشاور «ابتکار» درباره دخالت وزیر بهداشت در مسئله ریزگردهای خوزستان اظهار داشت: این سفر به دستور رئیس جمهور صورت گرفته است و وزیر بهداشت به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور به اهواز سفر کرد. حتی اگر دستور رئیس جمهور هم نبود مسئولیت بخشی از مسئله ریزگردها متوجه وزارت بهداشت می‌شود.

وی افزود: یکی از دلایل سفر وزیر بهداشت برای بازدید از مراکز درمانی و ارائه سرویس خدمات درمانی به مراجعان بوده است. وزیر بهداشت می‌خواست از نزدیک نحوه کیفیت ارائه خدمات را ببیند.

مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت ادامه داد: مسئله ریزگردها سلامت مردم را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و وزیر بهداشت از این منظر مسئولیت مستقیم دارد از طرفی در دستور مستقیم رئیس جمهور که ایشان را به عنوان نماینده خود و هیأت دولت به خوزستان فرستاد موجب شد تا او سفری به این استان داشته باشند.

زارع‌نژاد گفت: ما قصد پاسخ به اظهارات مشاور رئیس سازمان محیط زیست را نداریم تنها پاسخ‌مان این است که وزیر بهداشت به دو دلیل دستور رئیس جمهور و مسئولیت مستقیمی که در حوزه سلامت دارد به استان خوزستان سفر کرده است. ریزگردها تبعاتی برای سلامتی افراد دارد و ضروری است که حوزه سلامت نسبت به این موضوع حساس باشد.

وی درباره دستاوردهای این سفر اظهار داشت: گزارشی از وضعیت ریزگردها توسط وزیر بهداشت تهیه شده است که در جلسه هیأت دولت ارائه خواهد شد و طبق آن برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برای این موضوع در نظر گرفته خواهد شد. از طرفی این گزارش پس از ارائه و مصوباتی در این خصوص از سوی دولت اعلام خواهد شد.

زارع‌نژاد افزود: وظیفه ما همدردی با مردم و ارائه گزارش میدانی برای ارائه در جلسه هیأت دولت است همانطور که اشاره شد ریزگردها سلامت مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت تصریح کرد: 14 نماینده استان خوزستان در مجلس، نماینده ولی فقیه و دیگر مسئولان استان طی جلسه‌ای با وزیر بهداشت از حضور ایشان در استان خوزستان تشکر کردند.

وی درباره اهمیت ریزگردها از منظر سازمان محیط زیست نیز گفت: این سازمان به موضوع ریزگردها اشراف دارد و نسبت به آن حساس است و به طور قطع اقدامات خوبی انجام خواهد داد، امروز نیز طی جلسه‌ای مشترک بین وزیر بهداشت و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص این موضوع صحبت شده است بنابراین هم‌افزایی و همگرایی در دولت پیرامون ریزگردها وجود دارد.

زارع‌نژاد خاطرنشان کرد: هم‌افزایی و همگرایی میان وزارت بهداشت و سازمان حفاظت محیط زیست و مسئولیتی که درباره ریزگردها متوجه این دو است مهم و سایر مباحث حاشیه است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها