امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146549
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۳:۰۷
تعداد بازدید: 866
اندونزی از دچار بحران در سال ۱۹۹۷ نسبت به سایر کشورهای همسایه مانند مالزی و آسیایی دیگر آهسته‌تر پیشرفت کرده و می‌کند.این ملت بیشتر به ...

اندونزی از دچار بحران در سال ۱۹۹۷ نسبت به سایر کشورهای همسایه مانند مالزی و آسیایی دیگر آهسته‌تر پیشرفت کرده و می‌کند.
این ملت بیشتر به مسایل جزئی می‌پردازد، در حالیکه کشورهای دیگر با تفکر نظام مندی مشکل اساسی را بررسی کرده و برای آن راه حلی به دست می‌آورند.
کشوری زمانی می‌تواند خود را مدیریت کند که دو قدرت دارند، یعنی رهبری و سیاست.
چالش‌های فراوانی و سنگینی از مسایل داعش تا به دست گرفتن منابع طبیعی این ملت توسط افراد محدود و ناتوانایی خوانین در برابر قدرت، سیاست و ثروت، و غیره را داریم و باید در برابر همه مشکلات با پیدا کردن مشکل اساسی آن سربلند از آن میدان پیرون بیاییم تا هویت و اقتدار ملت بازگردد و تنها کلید آن خواست و اراده جدی همه ملت است؛ زیرا خواستن توانستن را به وجود می‌آورد.

به گزارش پیروان موعود، نشست ایده های جهانی امام خمینی(ره) برای بشریت در شهر باندونگ اندونزی با حضور جمعی از مشتاقان انقلاب اسلامی تشکیل گردید.

در این نشست ابتدا استاد ویجایا، عضو هیأت علمی دانشگاه اسلامی نوسانتارا که دبیری این نشست را عهده دار بود، هدف از این نشست را آگاهی دادن به چهره بین المللی انقلاب ایران بیان کرد.

سپس آگوس حنفی، مسئول نهاد "وحدت ملت و سیاسی" منطقه جاوه غربی به ایراد سخن پرداخت و اظهار داشت: اندونزی از دچار بحران در سال ۱۹۹۷ نسبت به سایر کشورهای همسایه مانند مالزی و آسیایی دیگر آهسته تر پیشرفت کرده و می کند. این ملت بیشتر به مسایل جزئی می پردازد، در حالیکه کشورهای دیگر با تفکر نظام مندی مشکل اساسی را بررسی کرده و برای آن راه حلی به دست می آورند.

وی در این زمینه ایران را مثال زد و از نقش امام خمینی در انقلاب ایران یاد کرد و افزود: کشوری زمانی می تواند خود را مدیریت کند که دو قدرت دارند، یعنی رهبری و سیاست. این دو جنبه را ایران در زمان انقلاب خود داشته است.

وی اظهار داشت: چالش های فراوانی و سنگینی از مسایل داعش تا به دست گرفتن منابع طبیعی این ملت توسط افراد محدود و ناتوانایی خوانین در برابر قدرت، سیاست و ثروت، و غیره را داریم و باید در برابر همه مشکلات با پیدا کردن مشکل اساسی آن سربلند از آن میدان پیرون بیاییم تا هویت و اقتدار ملت بازگردد و تنها کلید آن خواست و اراده جدی همه ملت است؛ زیرا خواستن توانستن را به وجود می آورد.

در ادامه هِرمن، عضو هیأت امنای حزب سیاسی ملی دموکرات (**Nasional Demokrat**) جاوه غربی طی سخنانی اظهار داشت: بر اساس نظریه برخورد تمدن های ساموئل هانتینگتون، متخصص علوم سیاسی شهیر، نهایت این برخورد، کشمکش جهان غرب با جهان اسلام پیش بینی شده است؛ لذا، کشورهای غربی از اسلام نگرانی دارند، از ایران، از اندونزی در هراس اند.

وی در ادامه افزود: مسلمانان باید به آرمان خود به عنوان امت واحده برسند، لذا باید رهبر واحد داشته باشند، از قدرت واحد در اداره کشورها مانند قرار دادن ارز واحد برای تمام مناطق و کشورهای اسلامی به جای یورو یا دلار، برخوردار باشند.

هرمن اظهار داشت: با توجه به آثار باقی مانده حاکی از شکوه تمدن اسلامی و تأثیر آن به جهان، مانند بنای تاج محل در هند، امکان بازگشت آن دوره امر محال نیست.

وی در پایان سخن اظهار داشت: مشکلات اساسی جهان و امت اسلامی عبارتند از: یک) عدم رهبر واحد برای تمام امت اسلامی مانند مسیحی ها یا سایر امت ها؛ دو) مشکلات اقتصادی؛ سه) غرب زدگی و پیروی از نظام کاپیتالیسم و لیبرالیسم.

رایزن فرهنگی ایران سخنران بعدی بود که ابتدا به زندگی امام خمینی اشاره کرد و از دوران کودکی تا ارتحال را تبیین نمود. سپس به ابعاد بین المللی انقلاب اسلامی ایران پرداخت و سه تحول را حاصل اندیشه سیاسی امام خمینی دانست:

  1. نگرش نسبت به اسلام (تحول اسلامی)
  2. نگرش نسبت به انسان (تحول انسانی)
  3. نگرش نسبت به اجتماع (تحول اجتماعی)

سپس به تبیین هر یک پرداخت.

رایزن فرهنگی در ادامه ابعاد جهانی نهضت امام خمینی(ره) را با توضیح عناوین ذیل برشمرد.

الف. بازگشت به اصول اولیه اسلام ناب محمدی

ب. تلاش برای شناساندن و علمی کردن و تطبیق رخدادها و مسائل قرآن و سنت با مسائل جاری جهان اسلام

ج. پایبندی به ارزش های اسلامی و اخلاق به عنوان اصول بنیادین دین اسلام

د. مطرح شدن عدالت طلبی و روحیه ظلم ستیزی از متن دین و قرآن

ه. مطرح شدن روحیه از خودگذشتگی و شهادت طلبی

و.نفی نظام غرب محور

ز. زیر سوال بردن جدایی دین از سیاست

ح. ابداع و اعلام روز جهانی قدس

ط. تأکید بر وحدت مسلمانان

ی.ابداع راهپیمایی برائت از مشرکین در حج

ک. حمایت و پشتیبانی معنوی از صدور انقلاب

استاد مفتاح فوزی رحمت سخنران پایانی این نشست بود که اظهار داشت: روابط ایران و اندونزی از هزار سال پیش آغاز شده است و آثار این روابط را تاکنون می توانیم مشاهده کنیم. به کارگیری واژگان فارسی در زبان اندونزی و حتی زبان محلی سوندا مانند **Abdas (آب دست) به معنی وضو گرفتن، شاهد انکارناپذیر بر این قضیه می باشد.**

وی ادامه داد: کلید پیروزی ملت ایران در ۲ چیز است که عبارتند از: ۱) عشق به علما و ۲) عشق به شهادت. موارد زیادی حاکی بر عشق مردم ایران به علما و روحانیون وجود دارد از جمله تشییع جنازه امام راحل(ره) با حضور ۱۱ میلیون جمعیت که به یکی از پرجمعیت ترین اجتماع جهانی در طول تاریخ پس از اجتماع در رودخانه گنگ با ۳۰ میلیون و اربعین حسینی با ۲۵ میلیون تبدیل شده است.

وی افزود: حضور امام خمینی(ره) در مزار شهدای بهشت زهرا (س) الگویی بود که قدردانی از شهدا را به ملت و همه آموخت. امام خمینی در بدرقه با جوانان عازم به جنگ این علاقه را اظهار نمود و گفت که ای کاش جوان بودم و به همراه و درکنارتان به جهاد می پرداختم.

وی در نهایت سخن، جمله ای از شهید مطهری را نقل کرد: جامعه بیمار مانند انسان بیمار است که نیاز به تزریق خون دارد و تزریق خون برای جامعه با خون شهدا تحقق می یابد.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها