امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146556
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۳:۱۲
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تعداد 700 هنرمند انگلیسی اعلام کردند، کلیه فعالیت‌های فرهنگی اعم از کنسرت‌

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تعداد 700 هنرمند انگلیسی اعلام کردند، کلیه فعالیت‌های فرهنگی اعم از کنسرت‌ ها، فستیوال‌ها، مراسم‌های برگزار شده در سرزمین‌های اشغالی و یا تامین شده با پول اسراییل را تحریم می‌کنند.

به نوشته روزنامه گاردین، 700 نفر از هنرمندان انگلیس طی نامه‌ای سرگشاده اعلام کردند از روز گذشته (جمعه) تا زمانی که ظلم و استعمار اسراییل در فلسطین ادامه دارد، تل آویو را تحریم خواهند کرد.

هنرمندان به نامی هم‌چون «برایان اینو» موسیقی‌دان و تهیه کننده انگلیسی و از بنیان گذاران اصلی موسیقی امبینت ، هم‌چنین «الکسیس سایل» بازیگر کمدی مشهور و نویسنده انگلیسی، «ماریام مارگولیس» از بازیگران و گویندگان زن مشهور انگلیسی و بسیاری چهره‌های شناخته شده دیگر در رشته‌های متخلف هنری دیده می‌شوند.

این هنرمندان خطاب به تل آویو،‌ نتانیاهو، اشکلون یا آریل اعلام کردند دیگر در هیچ کنسرتی که از سوی اسراییل برگزار شود شرکت نمی‌کنند؛ دیگر هیچ جایزه‌ی هنری که از سوی اسراییل داده شده یا از منابع مالی آن تامین شود دریافت نخواهند کرد؛ دیگر در هیچ نمایشگاهی که با پول یا به دعوت اسراییل باشد شرکت نمی‌کنند، دیگر در هیچ فستیوال و کنفرانس مربوط به اسراییل حضور نخواهند داشت و دیگر وورک‌شاپ و برنامه‌ای برگزار نمی‌کنند.

در ادامه این نامه هنرمندان انگلیسی حامی فلسطین تصریح کردند، «ما هیچ دعوتی از سوی اسراییل برای حضور در مراسم‌ هنری با حضور هنرمندان مجرب را نخواهیم پذیرفت و هیچ پولی از هیچ موسسه‌ هنری مرتبط به اسراییل را قبول نمی‌کنیم.»

در ادامه نامه هنرمندان انگلیسی آمده است، اسراییل از زمان جنگ غزه تا کنون با حملات مستمر به زمین‌های مردم فلسطین هیچ احترامی به حقوق آنان و حق حیات سیاسی‌شان نگذاشته است.

در نامه این گروه به جنگ اسراییل علیه مردم بی‌دفاع غزه در طول تابستان گذشته اشاره شده که به مرگ بیش از 2 هزار نفر از مردم غزه من جمله شمار زیادی کودک منجر شد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها