امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۷:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146558
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۳:۱۲
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، سازمان ملل ضمن ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، سازمان ملل ضمن هشدار به مکزیک درباره گسترش ناپدید شدن هزاران شهروند در این کشور از دولت خواست یک واحد متخصص برای بررسی و تحقیق این پرونده‌ها در دادستانی کل این کشور ایجاد کند.

در این راستا، کمیته ناپدید شدن‌های اجباری سازمان ملل در یک گزارش انتقادی منتشر شده خود در «ژنو» اعلام کرد: گسترش ناپدید شدن هزاران شهروند در مکزیک اوضاع این کشور را نابسامان کرده که بدترین آن‌ها ناپدید شدن 43 دانش‌آموز «آیوتسیناپا» در ایالت جنوبی «گررو» در ماه سپتامبر 2014 می‌باشد که این کشور را با چالش‌های جدی روبرو کرده است.

پرونده 43 دانش‌آموز ناپدید شده مکزیکی، دولت این کشور را با چالش‌هایی از جمله پیشگیری از گسترش این جنایات، انجام تحقیقات و مجازات عاملان این پرونده‌ها و یافتن افراد ناپدید شده مواجه ساخته است.

این کمیته سازمان ملل درخصوص نبود آماری دقیق درباره تعداد ناپدید‌شدگان مکزیکی که مانعی برای آگاهی از میزان واقعی این معضل و اتخاذ سیاست‌های عمومی برای مبارزه با آن به طور مؤثر است انتقاد کرد.

در این راستا سازمان ملل برای حل این بحران به دولت «پنیا نیتو» رئیس جمهور مکزیک توصیه‌هایی ارائه کرد که از جمله آن‌ها ایجاد یک دفتر ثبت مختص به افراد ناپدید شده در سراسر این کشور برای ایجاد آمارهای مطمئن که به توسعه سیاست‌های جامع و هماهنگ برای جلوگیری، تحقیق، مجازات و ریشه‌کن کردن این گونه جنایات نابهنجار کمک کند، می‌باشند.

این پیشنهادها همچنین شامل ایجاد یک دفتر از متخصصین در داخل دادستانی کل مکزیک که تنها به انجام تحقیقات درباره پرونده ناپدید‌شدگان در این کشور متمرکز شود، می‌باشد.

علاوه بر این کمیته سازمان ملل از دولت مکزیک خواست که مشارکت خانواده‌های قربانیان در انجام تحقیقات را تسهیل بخشد و برای حصول اطمینان اقدامات حفاظتی برای جلوگیری از هرگونه سوء رفتار یا تهدید در برابر کسانی‌ که در گزارشات و تحقیقات شرکت می‌کنند، ایجاد گردد.

این جنایات تکان‌دهنده در مکزیک خشم گسترده مردم این کشور را بر انگیخته و منجر به ایجاد تظاهرات گسترده در سراسر این کشور شده و همچنین از سوی سازمان‌ها و جوامع بین‌المللی مورد محکومیت قرار گرفته است.

دانش‌آموزان مدرسه «آیوتسیناپا» در تاریخ 26 سپتامبر 2014 (4 مهر 93) در «ایگوآلا» واقع در ایالت «گررو» توسط پلیس‌های این شهر و با همدستی اعضای باند تروریستی «گرروس اونیدوس» ربوده شدند؛ منابع رسمی اطمینان می‌دهند که آنها در همان شب به قتل رسیده و اجسادشان سوزانده شده است؛ اما با این وجود، خانواده قربانیان چنین اطلاعاتی را رد کرده و خواستار شناسایی تک تک جوانان شده‌اند.

از باقی اجساد سوزانده و یافت شده در زباله‌دانی شهر «کوکولا»، آزمایشگاهی در اتریش تنها موفق به شناسایی یکی از 43 دانش‌آموز شد که «آلکساندر مورا» نام دارد، با این وجود اعلام کردند که آزمایشات را بار دیگر با تکنیک جدیدتری تکرار می‌کنند تا از صحت آن اطمینان حاصل کنند.  

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها