امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۸:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146564
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۳:۱۲
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزرای دارایی اتحادیه اروپا درباره طرح جدیدی رایزنی می‌کنند که بنابر آن در صورت ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزرای دارایی اتحادیه اروپا درباره طرح جدیدی رایزنی می‌کنند که بنابر آن در صورت خروج یونان از منطقه یورو، قبرس هم از منطقه یورو خارج می‌شود.
کارشناسان اقتصادی یونان و قبرس اعلام کردند که پس از خروج یونان از منطقه یورو، قبرس هم از منطقه یورو خارج می‌شود. هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل» نوشت که قبرس برنامه‌هایی دارد تا در صورتی که یونان منطقه یورو را ترک کند، بار دیگر از پول خود استفاده کند.
با این حال همچنان این احتمال بیشتر است که قبرس کمک‌های مالی بیشتری از کشورهای منطقه یورو دریافت کند.
 کارشناسان معتقدند که خروج 2 کشور از منطقه یورو می‌تواند تاثیر منفی بر اتحاد پولی و مالی همه کشورها داشته باشد. این در حالی است که خروج یونان از منطقه یورو به تنهایی برای اتحادیه اروپا گران تمام خواهد شد.
گروه یورو شامل وزرای کشورهای منطقه یورو، نمایندگان کمیسیون اروپایی و بانک مرکزی اروپاست.
در پی روی کار آمدن دولت جدید یونان، این کشور اعلام کرد که دیگر برنامه‌های ریاضت اقتصادی را پیگیری نخواهد کرد و برنامه‌های دیگری برای حل بحران اقتصادی خود دارد که ترک منطقه یورو هم احتمالا یکی از این برنامه‌ها خواهد بود.
انتهای‌پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها