امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146572
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۳:۱۲
تعداد بازدید: 131
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «الکساندر زاخارچنکو» رهبر جمهوری خودخوانده خلق دونتسک روز شنبه گفت ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «الکساندر زاخارچنکو» رهبر جمهوری خودخوانده خلق دونتسک روز شنبه گفت نیروهای تحت امرش از ابتدای وقت روز یکشنبه درگیری‌ها در تمام مناطق به جز شهر «دبالتسف» را متوقف می‌کنند.

به نوشته پایگاه خبری «اسپوتنیک»، آقای زاخارچنکو که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، در این رابطه گفت: «ما در همه‌جا به جز مناطق داخل جمهوری خلق دونتسک، درگیری را متوقف می‌کنم. با هر تلاشی (از سوی نظامیان کی‌یف) برای ترک محاصره (در دبالتسف)، برخورد خواهد شد. من این دستور را صادر کرده‌ام.»

وی افزود: «در توافق (مینسک) حتی یک کلمه هم در مورد دبالتسف صحبت نشده است. این یعنی اوکراین به راحتی به 5000 نفری که در محاصره گیر افتاده‌اند، خیانت کرده‌ است.»

شهر دبالتسف که محل اتصال دو خط آهن مناطق تحت کنترل استقلال‌طلبان است، در روزهای اخیر صحنه درگیری‌های شدید میان نیروهای نظامی کی‌یف و استقلال‌طلبانی بوده که از این خطوط برای تأمین مایحتاج و همچنین تسلیحات خود استفاده می‌کنند.

بر اساس توافقی که روز پنج‌شنبه پس از 16 ساعت مذاکرات سران چهار کشور فرانسه، آلمان، روسیه و اوکراین در شهر مینسک بلاروس به دست آمد، طرفین درگیر متعهد شدند از ساعت صفر روز یکشنبه درگیری‌ها را متوقف کنند. در این توافق به وضعیت درگیری‌ها در دبالتسف و سرنوشت چند هزار نظامی اوکراینی که به محاصره استقلال‌طلبان درآمده‌اند، اشاره‌ای نشده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار