امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 19
۰۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146575
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۳:۱۲
تعداد بازدید: 107
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از منظر یک پایگاه آمریکایی موضوع درخواست باراک اوباما از کنگره برای اعطای مجوز اقدام

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از منظر یک پایگاه آمریکایی موضوع درخواست باراک اوباما از کنگره برای اعطای مجوز اقدام نظامی علیه داعش با نفرت غیرمنتظره فراحزبی مواجه شده است.

در گزارش پایگاه مک‌کلاچی درباره درخواست مجوز اقدام علیه داعش آمده است: «رئیس‌جمهور باراک اوباما به چیزی غیرمنتظره در کنگره دست یافت و آن میزانی از سیاست همکاری فراحزبی است. در پیشنهاد او برای اختیارات جنگی علیه داعش به اندازه کافی مسائلی وجود دارد که هر دوی جمهوریخواهان و دموکرات‌ها از آن نفرت دارند».

در این گزارش می‌خوانیم: «جمهوری‌خواهان تندرو می‌گویند این (مجوز پیشنهادی) در زمینه بکارگیری نظامیان پیاده نظام بسیار محدودساز است. چندین نماینده دموکرات و جمهوری‌خواه با ایده‌های آزادی‌طلبانه از ادبیات مبهم و پیش‌بینی نشدن پایان کار (در این مجوز) شکایت دارند».

این پایگاه می‌نویسد: «درخواست مجوز اوباما با توجه به کنگره‌ مرددی که به نظر عجله‌ای برای اقدام علیه داعش ندارد، با مسیر سختی مواجه می‌شود. در حالی که اغلب اعضای مجلس نمایندگان و سنا می‌گویند اراده و خواست مقابله با داعش را دارند، آنها درباره اینکه درخواست مجوز اوباما مسیر درستی است یا نه، تردیدهای جدی دارند».

مک کلاچی تصریح می‌کند: «درخواست اوباما برای مجوز اختیار جنگی موقت سه ساله، در را برای اعزام پیاده نظام باز می‌گذارد موضوعی که اوباما برای ماه‌ها به صراحت رد می‌کرد. البته این مجور خواستار استفاده از آن (اختیار جنگی) علیه داعش "تحت شرایط محدود" شده که شامل استفاده از نیروهای عملیاتی ویژه علیه رهبران گروه(داعش) می‌شود».

پایگاه آمریکایی با اشاره به عدم محدودیت جغرافیایی در مجوز درخواستی اوباما به مخالفان این موضوع اشاره می‌کند و می‌نویسد: «این درخواست کنگره را بین آنهایی که خواستار قدرت جنگی بیشتری از آنچه رئیس‌جمهور به دنبال آن است و کسانی که خواستار محدودیتهای بیشترند، تقسیم کرده است».

به گزارش این پایگاه، جان مک کین، لیندسی گراهام و جان بینر جمهوریخواه متعلق به مخالفان خواهان اختیرات جنگی بیشتر هستند و در گروه خواهان اقدامات کمتر و منتقدان به اینکه اوباما در مجوز بیش از حد پیش رفته، آدام شیف نماینده جمهوریخواه مجلس نمایندگان و تیم کین سناتور دموکرات قرار دارند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار