امروز : شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - 2019 September 21
۱۸:۵۹
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146576
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۳:۱۲
تعداد بازدید: 1070
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همزمان با بیست و دوم بهمن ماه، مراسم جشن سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همزمان با بیست و دوم بهمن ماه، مراسم جشن سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی

جمهوری اسلامی ایران در محل اقامتگاه رئیس دفتر حفاظت منافع ایران در قاهره برگزار شد.

یاسر مراد معاون امور آسیایی وزارت خارجه مصر به نمایندگی از دولت این کشور در این مراسم شرکت و این مناسبت را به دولت و مردم ایران و رئیس دفتر حفاظت منافع کشورمان در قاهره تبریک گفت.

در این مراسم همچنین سفرا و روسای نمایندگی‌های خارجی و دفاتر سازمان‌های بین‌المللی و دیپلمات‌های خارجی مقیم قاهره، شخصیت‌ها و نخبگان سیاسی، فرهنگی، مذهبی، بازرگانان و مدیران بخش‌های دولتی و خصوصی و جمعی از ایرانیان مقیم قاهره حضور یافتند.

در این مراسم با شکوه بعد از نواخته شدن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، محمد محمودیان در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران و شهدای انقلاب اسلامی، به مقاومت سرافرازانه مردم و دولت ایران در طول این سال‌ها در مقابل همه فشارها و تحریم‌های ظالمانه دشمنان اشاره کرد و افزود: مسیر روشن و درخشان حرکت کشور و مردم مسلمان ایران با رهبری حکیمانه و شجاعانه حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و مدیریت اجرایی مبتکرانه و کوشای دولت روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به سوی پیشرفت و توسعه همه جانبه سیاسی، اقتصادی، علمی و فناوری، فرهنگی و اجتماعی علیرغم همه چالش‌ها، محدودیت‌ها و تحریم‌های ظالمانه با تحقق دستاوردهایی عظیم در عرصه‌های مختلف تداوم دارد.

محمودیان افزود: جمهوری اسلامی ایران بر اساس مواضع اصولی و مصالح و منافع جمهوری اسلامی ایران با بهره‌گیری از ایده‌ها و ابتکار عمل خلاقانه و در چارچوب تعامل با جامعه جهانی با حفظ منافع متقابل، روند توسعه و پیشرفت کشور را با قوت و سربلندی و با تکیه بر حمایت آحاد ملت ایران ادامه می‌دهد.

رئیس دفتر حفاظت منافع کشورمان ارتقای روابط دوستانه با کشورهای مسلمان را یکی از اولویت‌های راهبردی جمهوری اسلامی ایران دانست و تاکید کرد: نگاه راهبردی جمهوری اسلامی ایران به مصر مبتنی بر نگاهی تاریخی، تمدنی و دینی به عنوان کشوری مهم در جهان عرب و اسلام است و ایران علاقمند به مشاهده مصری باثبات، یکپارچه و پیشرفته و با ایفای نقشی در خور شأن واقعی و تاریخی این کشور در منطقه و جهان اسلام است.

وی افزود: ایران امنیت و ثبات مصر و همه کشورهای منطقه را امنیت خود می‌داند و با هرگونه توسل به افراطگرایی و تروریسم به شدت مبارزه کرده و مردم ایران خود قربانی و نیز منادی و پیشتاز مقابله و مبارزه اصولی و ریشه‌ای و بدون اعمال معیارهای دوگانه با این پدیده شوم هستند.

محمودیان در ادامه سخنرانی خود در این مراسم که جمع زیادی از نخبگان فرهنگی و دینی از جمله نماینده احمد الطیب شیخ الازهر و برخی از علمای الازهر، همچنین علاقمندان به جمهوری اسلامی حضور داشتند، خاطر نشان کرد: عنصر مذهب و عشق به حضرت رسول (ص) و اهل بیت مکرم (ع) ایشان از عناصر پیوند دهنده و رشته پیوند دوستی و محبت عمیق بین مردم دو کشور ایران و مصر است و سرآغاز حرکت تقریب و وحدت اسلامی از قاهره و تهران به حرکت و جنبش درآمده است و امیدواریم با تداوم و تقویت این مسیر نورانی توسط علمای بزرگ الازهر و مراجع معظم شیعه شاهد تحقق وحدت مبارک مسلمانان در مقابل دشمنان باشیم.

محمودیان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران بر مبنای وظیفه انسانی و اسلامی و در همکاری و هماهنگی با دیگر کشورهای منطقه، از نقش و نفوذ خود برای تقویت ثبات، امنیت و توسعه منطقه بهره می‌گیرد و مقابله با توطئه‌های دشمنان مشترک جهان اسلام و در راس آن رژیم صهیونیستی و حمایت از آرمان مقدس مردم فلسطین را همواره به صورت جدی مدنظر دارد.

در حاشیه این مراسم نمایشگاه کتابی از ترجمه کتاب‌های نفیس ادبی و تاریخی که توسط اساتید فارسی دانشگاه‌های مصر به عربی ترجمه شده و همچنین نمایشگاه عکسی از دستاوردهای علمی و فناوری و جاذبه‌های تاریخی و گردشگری ایران برپا شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها