امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۲۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146588
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۳:۱۲
تعداد بازدید: 24
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اسکای نیوز، شورای همکاری خلیج فارس از شورای امنیت خواست تا درباره یمن ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اسکای نیوز، شورای همکاری خلیج فارس از شورای امنیت خواست تا درباره یمن قطعنامه‌ ای طبق فصل 7 منشور ملل متحد صادر کند.

 پیش از این برخی گمانه زنی‌ها در این زمینه مطرح شده بود که شورای همکاری در نشست اضطراری امروز خود در ریاض 5 گزینه از جمله دعوت از شورای امنیت برای مداخله در اوضاع یمن را بررسی خواهد کرد.

شورای همکاری در 20 ژانویه (2015) با تشکیل نشستی اضطراری مدعی شد: امنیت یمن جزئی از امنیت ملی دولت‌های عضو شورای همکاری است و امنیت یمن اولویت اول این شوراست و تدابیر لازم برای حمایت از آرامش و منافع حیاتی را اجرا خواهند کرد.

یمن پس از استعفای رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر، در شامگاه پنجشنبه (اول بهمن‌) در پی درگیری‌های مسلحانه در صنعا و اطراف کاخ ریاست جمهوری با خلأ سیاسی روبه‌رو شد.پس از آن، جنبش انصارالله یمن از گروه‌های سیاسی یمن خواست تا در نشست گفت‌وگوهای ملی حضور پیدا کنند. کنفرانس ملی یمن روز یکشنبه (12 بهمن) پس از سه روز رایزنی، با صدور بیانیه‌ای، پایان یافت و در آن هرگونه دخالت خارجی را در این کشور محکوم کرد و برای حل بحران، به گروه‌های سیاسی یمنی سه روز مهلت داد.با اتمام مهلت، جنبش انصارالله روز جمعه (17 بهمن) در کاخ ریاست جمهوری در صنعا، در نشستی با برخی گروه‌های یمنی، بیانیه‌ای تحت عنوان «بیانیه قانون اساسی جدید» صادر کرد که بر اساس آن، شورایی پنج نفره به نام «شورای ریاستی» مسئولیت‌های رئیس جمهور را برای دوره‌ انتقالی دو ساله بر عهده گرفت.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار