امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146594
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۳:۱۲
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از راشاتودی، وزارت توسعه اقتصادی روسیه اعلام کرد قیمت هر مترمکعب گاز ...

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از راشاتودی، وزارت توسعه اقتصادی روسیه اعلام کرد قیمت هر مترمکعب گاز صادراتی این کشور به اروپا در سال 2015 به 222 دلار کاهش یافته است.

بر همین اساس قیمت این میزان گاز در اوایل سال 2014 معادل 350 دلار و متوسط آن در پایان سال گذشته به 341 دلار کاهش یافته است.

این وزارتخانه اعلام کرده است به دلیل وابسته بودن قیمت گاز به قیمت جهانی نفت و کاهش شدید قیمت این حامل انرژی طی ماه های گذشته، قیمت هر متر مکعب گاز صادراتی روسیه نسبت به 350 دلار سال گذشته با 35 درصد کاهش به 222 دلار رسیده است.

از سوی دیگر انتظار می رود شرکت گاز پروم روسیه، شرکت دولتی تولید کننده گاز این کشور و صادر کننده گاز روسیه به اروپا، صادرات گاز خود به اروپا را از 146.6 میلیارد متر مکعب در سال گذشته به 160 میلیارد متر مکعب در سال جاری افزایش دهد.

اما با و جود این افزایش صادرات، بر اساس پیش بینی‌ها طی سال جاری درآمد ناشی از صادرات گاز این کشور به اروپا با 14.3 میلیارد دلار کاهش به 35.5 میلیارد دلار خواهد رسید.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها