امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146599
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 146
علی‌اصغر فانی امروز در حاشیه سفر به استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در سمنان اظهار کرد: مطالبات تمام ...

علی‌اصغر فانی امروز در حاشیه سفر به استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در سمنان اظهار کرد: مطالبات تمام فرهنگیان کشور تأمین اعتبار شده و به خزانه دولت رفته است.
وی ادامه داد: مطالبات فرهنگیان کشور تا پایان بهمن‌ماه سال جاری به‌طور کامل پرداخت خواهد شد و از فرهنگیان می‌خواهیم نگران مطالبات خود نباشند.
وزیر آموزش و پرورش افزود: باید برای استفاده کامل از ظرفیت معلمان کشور در آن‌ها ایجاد انگیزه کنیم و پرداخت مطالبات گذشته یکی از راه‌های ایجاد انگیزه بین معلمان است.
فانی تصریح کرد: در خصوص ایجاد انگیزه برای معلمان کشور، برنامه رتبه‌بندی معلمان اجرایی خواهد شد تا با ایجاد رقابت سالم بین معلمان برای آن‌ها انگیزه ایجاد کنیم.
وی با اشاره به اینکه برنامه رتبه‌بندی معلمان کشور به‌سرعت در حال اجرایی شدن است، گفت: رتبه‌بندی معلمان کشور در واقع مشابه برنامه آموزش عالی در این خصوص بوده که چندین سال اجرایی شده و نتایج خوبی نیز در برداشته است.
وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: معلمان کشور بعد از رتبه‌بندی و مشخص شدن رتبه آن‌ها، براساس رتبه معلمان افزایش حقوق خواهند داشت.
فانی اظهار کرد: معلمان اگر با انگیزه اهداف نظام آموزشی کشور را دنبال کنند، رسیدن به این اهداف به‌راحتی ممکن خواهد بود و همچنین دانش‌آموزان نیز آموزش‌های بهتری خواهند دید.
وی اضافه کرد: آموزش و پرورش در نظر دارد تا در سیاست‌های جدید با ساماندهی نیروهای انسانی، از این ظرفیت به‌خوبی و بهترین شکل استفاده کرده تا با تأثیرگذاری مثبت بر جامعه بتواند در پیشبرد اهداف کلی نظام جمهوری اسلامی ایران کمک شایانی کند.
وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: معلمان رکن اصلی نظام آموزشی کشور هستند و نباید بی‌انگیزه بودن در معلمان وجود داشته باشد؛ چراکه این موضوع به تمام ارکان آموزش و پرورش ضربه خواهد زد.
فانی ادامه داد: معلمان، مسئولیت مهمی بر عهده دارند و آینده‌سازان ایران را پرورش خواهند داد و باید این قشر مورد توجه بیشتری قرار گیرند.
وی تشریح کرد: اگر قرار باشد در آموزش و پرورش کشور تغییر و تحولی رخ دهد، باید در قسمت سرمایه‌های انسانی این خانواده بزرگ تحولات عظیمی رخ دهد و الگوی معلمان ما شهید مطهری و امثال ایشان باشند.
وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: معلمان از نظر نوع فعالیت آموزشی، خلاقیت در آموزش، تألیف کتاب و.. مورد ارزیابی‌های کارشناسانه قرار خواهند گرفت و رتبه‌بندی می‌شوند.
فانی در پایان چنین توضیح داد: اگر معلمان در نظام آموزشی نباشند، این نظام عملاً فلج خواهد شد و به هیچ عنوان نمی‌تواند به حرکت خود ادامه دهد.
انتهای پیام/74025/ذ30/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار