امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146604
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان میان‌دورود، همایش بررسی بین‌المللی پیام‌های انقلاب اسلامی در روستای کیاپی جمعه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان میان‌دورود، همایش بررسی بین‌المللی پیام‌های انقلاب اسلامی در روستای کیاپی جمعه شب سه میهمان خارجی نیز داشت، لوئیس خاویر از کلمبیا، حسین از کشمیر و محمد سعید از نیجریه بود.

حسین که از کشمیر به این مراسم دعوت شده بود درباره نفوذ انقلاب اسلامی در کشورش گفت: هزاران جوان شیعی و سنی با نام امام خمینی(ره) و اسلام در هندوستان آشنا شدند.

این محقق و اسلام‌شناس خواستار حمایت و پشتیبانی از رهبر انقلاب اسلامی ایران شد و گفت: چشم همه مردم دنیا به انقلاب اسلامی ایران دوخته شده است.

وی بیان داشت: مسلمانان هند و کشمیر رهبر انقلاب اسلامی را مرید خود می‌دانند و به این موضوع افتخار می‌کنند.

در ادامه حافظ محمد سعید از نیجریه نیز بیان داشت: قبل از انقلاب اسلامی در نیجریه یک نفر شیعه نبود، نیجریه در غرب آفریقا بزرگ‌ترین کشور است که با گسترش انقلاب اسلامی ایران، کشوری که یک شیعه نداشت در حال حاضر دارای 6 میلیون شیعه است.

وی خاطرنشان کرد: وجود مبارک امام خمینی(ره) و نیز پخش تمثال امام خمینی(ره) در این کشور باعث ترویج فرهنگ تشیع شد و این مذهب در حال گسترش در سطح این کشور است.

دیگر میهمان این همایش عبدالحکیم از کلمبیا بود و وی نیز درباره نفوذ انقلاب اسلامی ایران در کشورهای آمریکایی گفت: انقلاب اسلامی به وسیله امام خمینی(ره) در سطح منطقه ما گسترش یافت.

 وی بیان داشت: یکی از پیام انقلاب اسلامی حمایت از مستضعفان است که مبارزه با جبهه سرمایه‌داری باشد.

این محقق اهل کلمبیا تاکید کرد: انقلاب اسلامی در بسیاری از مراکز آمریکایی لاتین در حال گسترش است.

انتهای پیام/86004/ب/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها