امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۴:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146606
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تازه ترین شماره هفته نامه پنجره همراه با گفتگوی ویژه با علی فلاحیان وزیر اطلاعات دوران ...

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تازه ترین شماره هفته نامه پنجره همراه با گفتگوی ویژه با علی فلاحیان وزیر اطلاعات دوران سازندگی بر روی دکه های مطبوعاتی آمد.

فلاحیان در این گفتگو به سوالاتی از دوران پیش از انقلاب تا تصدی وزارت اطلاعات و تصمیم وی برای شرکت در انتخابات مجلس پاسخ داده است.در ادامه پرونده سیاسی پنجره تحولات اخیر یمن را زیر ذره بین قرار داده است.حسین رویوران در گفت و گویی به بررسی شرایط کنونی جنبش انصارالله و نیز وضعیت سیاسی یمن پرداخته است. تاملی در شکست های پیاپی سیاست های منطقه ای آل سعود، تحلیلی بر ابعاد مختلف موج جدید تغییر در یمن، نتایج تحولات یمن و مواضع کشورهای درگیر در گفت‎وگو با سعدالله زارعی، تحلیلی بر پیامد‎های اقدامات وحشیانه اخیر داعش، پرونده هسته‎ای از کجا به کجا خواهد رفت؟ از دیگر مطالب پرونده سیاسی این شماره هفته نامه پنجره است.اما این شماره پنجره ضمیمه ای مفصل نیز به همراه خود دارد. برکات و تلفات نفت عنوان ویژه نامه ای است که چهاردهه حمایت های دولتی از سینما را مورد بررسی قرار داده و نگاهی بر تاریخ تحولات اقتصادی سینمای ایران انداخته است. عبدالله اسفندیاری از اعضای بنیاد فارابی در مصاحبه خود با نشریه به بازخوانی شکل گیری و تحولات مهم‎ترین بازوی اقتصادی مدیریت سینما پرداخته است. ابهامات اقتصادی مدیران سینمایی دولت دهم موضوعی است که امیرحسین علم الهدی و امیرحسین علم الهدی پیرامون آن به بحث نشسته اند.هم چنین حسین فرح بخش، همایون اسعدیان به موضوع رانتخواری در سینما پرداخته اند.

بازخوانی مصداقی یک مجادله رسانه‎ای صریح میان کارگردانان سینمای ایران، درباره نسبت اقتصاد با سینمای ایران، اقتصاد و سینما در گفتوگو با سید مصطفی ابطحی قائم مقام اقتصادی سینما و به‎دنبال تولید فرهنگی باشید نه کار ویترینی دیگر عناوین این ضمیمه را تشکیل می دهند.اما باشگاه ترجمه پنجره، بخش ثابت این هفته نامه در این شماره با مطالب معاذ قربانی کاسبی پادشاهی اردن شد؟، آبی که در آسیاب تئوری برخورد تمدن ها ریخته شد، بده بستان تهران و واشینگتن، پایان عصر نفت و خاورمیانه آمریکا از رسانه های الثوره، گلوبال ریسرچ، دبکافایل، نیو اکونومی و اینترپریتر منتشر شده است.

اما ضمیمه هفتگی پنجره پلاس گفت و گوی ویژه این شماره خود را به مصطفی جمشیدی داستان نویس اختصاص داده است.معرفی کتاب و سریال گذر از رنج ها از دیگر عناوین پنجره پلاس است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها