امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146619
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی صبح امروز با حضور در نشست خبری پیرامون ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی صبح امروز با حضور در نشست خبری پیرامون نشست تشکیلاتی مسئولان بسیج دانشجویی گفت: نشست تشکیلاتی مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور با حضور 3 هزار نفر از مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور در تاریخ 28 و 29 بهمن ماه، سه‌شنبه و چهارشنبه همین هفته در مصلای امام خمینی برگزار می‌شود.

وی افزود: عنوان این نشست «فرزندان بصیر امام» است که منظورمان از امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای است. همچنین شعار این نشست «دانشجوی طراز انقلاب اسلامی، مطالبه‌گری هوشمندانه و انسجام تشکیلاتی است.

حیدری در ادامه افزود: در این نشست آخرین وضعیت تشکیلاتی داخلی بسیج دانشجویی، موضوعات روز از قبیل مسئله هسته‌ای و موضوعات فرهنگی، تحولات منطقه، مباحث تئوری مربوط به صدور انقلاب و وضعیت جنبش‌های اسلامی ضداستکبار بررسی خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی اظهار داشت: تلاش داریم در این نشست یک انسجام تشکیلاتی همگنی را به وجود آوریم تا مبنایی برای فعالیت‌های هماهنگ بشود. در این نشست کمیسیون‌های تخصصی بسیج دانشجویی در سطح دانشگاه‌های وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد به صورت جداگانه تشکیل خواهد شد.

حیدری افزود: در حاشیه این نشست نمایشگاهی از دستاوردهای بسیج دانشجویی از برخی دانشگاه‌های کشور وجود خواهد داشت.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی در ادامه این نشست خبری پیرامون مسائل روز کشور نیز گفت: انقلاب اسلامی یک موجود زنده است و دلیل زنده بودن آن نیز تاثیر‌گذاری‌اش در سطح منطقه و در سطح بین‌المللی است.

وی ادامه داد: امروز صدای نفس‌های انقلاب اسلامی از صنعا، بغداد، فلسطین اشغالی، دمشق و لبنان شنیده می‌شود. امروز صدای انقلاب اسلامی از حلقوم حزب‌الله لبنان، انصار‌الله یمن، حماس، مقاومت در سوریه و دیگر گروه‌های جهادی شنیده می‌شود و این بزرگترین دلیل زنده‌ بودن انقلاب اسلامی است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی در ادامه با اشاره به رسالت اصلی جریان دانشجویی در برهه کنونی گفت: این رسالت این است که جریان دانشجویی بتواند انقلاب اسلامی را همانگونه که متولد شده به نسل‌های بعد منتقل کند و به همان حرارتی که امام و رهبری در این خصوص دارند عمل کنند.

وی افزود: در این مسیر از متهم شدن به خشونت، افراطی‌گری و غیرمنطقی بودن نباید بترسیم چرا که اگر انقلاب را با همان ابعاد امام و رهبری تعریف کنیم یک انقلابی خواهیم بود.

محمد ودود حیدری در ادامه پیرامون حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: این حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشان می‌دهد مردم ما خارج از هر نوع کلیشه هنوز پای انقلاب اسلامی هستند. 22 بهمن امسال نشان داد انقلاب اسلامی همچنان قلب تپنده‌‌ای دارد.

وی با بیان اینکه راهپیمایی 22 بهمن رسانه عمومی در خصوص موضوعات مختلف بود گفت: اولین آن رفراندومی برای ایستادن در برابر آمریکا بود. همچنین رفراندومی برای دنبال کردن خط انقلاب اسلامی بود. همچنین این راهپیمایی مسئولان را مکلف کرد تا در خصوص مباحث هسته‌ای مسیری را دنبال کنند که عزت و منافع ملی ما حفظ شود و همچنین این راهپیمایی رفراندومی برای تثبیت چند‌باره شعارهای انقلاب اسلامی بود.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: نمایندگان مردم در مذاکرات باید چیزی را دنبال کنند که خواسته مردم در راهپیمایی امسال بود. چارچوبی که مردم تعیین کرده‌اند، کوتاه نیامدن از حقوق حقه آنان بود. حمایت از مستضعفین و جنبش‌های آزادی‌بخش اسلامی منطقه پیام دیگر راهپیمایی 22 بهمن بود. از اینکه مردم پیوستگی انقلاب در سطح منطقه را خواستار بودند.

محمد ودود حیدری در ادامه نشست خبری خود ضمن محکوم کردن حادثه کپل‌هیل اظهار داشت: غرب در این واقعه نشان داد که دم زدن از حقوق برابر انسانی و بشری که در بلندگوهایشان فریاد می‌زنند، سرابی بیش نیست.

وی افزود: غرب با منعکس نکردن این واقعه نشان داد: حقوق بشر برای آنان تا زمانی موضوعیت دارد که بتواند در راستای آن افکار خود را تبلیغ کنند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی ادامه داد: اگر در این قضیه ضارب یک مسلمان بود امروز دنیا پر بود است برچسب‌های تروریستی به همه مسلمانان جهان اما در واقعه کپل‌هیل که یک آمریکایی تروریستی 3 مسلمان را به شهادت می‌رساند رسانه‌های غرب سکوت می‌کنند.

حیدری در پایان با تاکید بر این موضوع که دنیای غرب را باید دنیای تناقض نامید گفت: غرب چه در مقوله حقوق بشر و چه در مقوله آزادی رفتار متناقضی دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها