امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146620
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
آشوب روز 25 بهمن نقطه اوج هماهنگی سران داخلی فتنه با دشمنان نظام جمهوری اسلامی در جریان فتنه 88 بود چراکه در جریان این آشوب بیش از قبل شاهد رونمایی ...

آشوب روز 25 بهمن نقطه اوج هماهنگی سران داخلی فتنه با دشمنان نظام جمهوری اسلامی در جریان فتنه 88 بود چراکه در جریان این آشوب بیش از قبل شاهد رونمایی از سران خارجی فتنه 88 بودیم جریانی که با دعوت به تجمع و حمایت علنی از این فتنه& zwnj;گری‌ها به زعم خود با پررنگ‌کردن حوادث ایران، روند رخدادهای مصر و تونس را تحت‌الشعاع قرار دهند؛ چراکه روند بیداری اسلامی در منطقه، رژیم صهیونیستی را به شدت دچار سردرگمی کرده بود، سردر گمی که به اعتراف خودشان ریشه در الگو شدن انقلاب ایران برای حرکت‌های انقلابی در منطقه بود.

چرایی اسراییلی بودن آشوب 25 بهمن

برپایه این خبر در همان ایام بود که سایت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در مطلبی ضمن تائید متاثر بودن انقلاب مصر از انقلاب ایران تلاش برای شکستن محاصره خود را به طور آشکارا بیان کرد.

این سایت به نقل از «دانی ایالون» معاون وقت وزیر امور خارجه این رژیم نوشت: «در این روزهای نبود ثبات و نامعلوم بودن روند رویدادها، بسیار مهم است به این واقعیت توجه داشته باشیم که بزرگترین تهدید علیه ثبات و امنیت خاورمیانه و صلح جهان، نه تغییرات مصر و تونس، که حکومت فتنه گر و تعصب گرای ایران است که با کمک همدستان خود و از جمله حزب‌الله لبنان، حماس و دیگر گروه‌های اسلام بنیادگرا می‌کوشد هدف‌های خویش را پیش برد. در چنین وضعی، جامعه بین المللی باید فشار سیاسی و اقتصادی بر این رژیم واپسگرا در تهران را افزایش دهد».

به گزارش فارس این سایت همچنین  روز 25 بهمن با بیان اینکه راهپیمایی مزبور از ساعت 15 تا 18 در تهران و شهرهای دیگر آغاز می‌شود ، به اعلام مسیرهای راهپیمایی پرداخته بود و همچنین به نقل از خبرنگار خود شعارهای مورداستفاده فتنه گران را پیشاپیش به این شرح اعلام کرد:

- «دموکراسی، مطبوعات آزاد و حقوق بشر، سه خواست ملت ایران است»

- «احمدی‌نژاد، احمدی‌نژاد، استعفا، استعفا»

- «سهرابیم، نداییم، ما همه یک صداییم»

- «تهران، قاهره، دیکتاتورها باید بروند»

- «آزادی برای ایران، دموکراسی برای ایران»

- «مردم متحد هیچگاه شکست نمی‌خورند»

- «زندانی سیاسی، آزاد باید گردد»

و..

گفتنی است پیش از راهپیمایی روز قدس سال 88 نیز شعار «نه غزه ، نه لبنان» ابتدا در سایت وزارت خارجه اسرائیل منتشر و سپس از سوی فتنه گران مورد بهره برداری قرار گرفت.

دخالت آشکار کاخ سفید

پس از دخالت آشکار سخنگوی وقت کاخ سفید در امور داخلی ایران  در جهت صدور مجوز برای اغتشاشگران،  کاخ سفید برای حمایت از راهپیمایی غیر قانونی 25 بهمن در توئیتر صفحه اختصاصی باز کرد.

کلینتون وزیر خارجه وقت امریکا در شام روز 25 بهمن به طور رسمی در جمع خبرنگاران حمایت خود را از روند آشوب‌گری‌های فتنه‌گران در ایران اعلام کرد و گفت:‌ «آنچه ما امروز در ایران شاهد هستیم، نشانه شجاعت مردم ایران است. »

پس از این جریان نیز رئیس وقت کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نیز با صدور بیانیه‌ای ضمن حمایت از آنها، اقدامات گذشته امریکا از فتنه‌گران را کافی ندانسته و تأکید ‌کرد: یکی از راه‌هایی که ما از طریق آن می‌توانیم و باید از مردم ایران حمایت کنیم، این است که ‌از تمام راه‌ها و ابزار موجود برای تحریم ایران استفاده کنیم.

بنابر این گزارش حمایت کاخ سفید از راهپیمایی فتنه گران در 25 بهمن درحالی است که سران فتنه ادعا کرده بودند این تظاهرات برای حمایت از انقلاب مصر و تونس شکل خواهد گرفت.

«دانیل ایالون» معاون وقت وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، نیز در این جریان به صراحت گفت:‌ ما باید فرصت‌های تاریخی ایران را در منطقه بسوزانیم.

حمایت «مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم» و «مجمع روحانیون مبارز» از آشوب اسراییلی

برپایه این گزارش در صحنه داخلی نیز سران فتنه که به نوعی از طریق بیگانگان کوک می‌شدند با هدف تحت‌الشعاع قرار دادن حضور پر شور مردم در راهپیمایی 22 بهمن که با فرار دیکتاتور مصر نیز همزمان بود، تلاش کردند تا با دروغ‌سازی‌های خود در راستای منویات استکبار جهانی، عده‌ای فریب‌خورده را به خیابان‌ها بکشانند، فضایی که موجب شد رسانه‌های غربی با بهره‌برداری از فضای پیش آمده روند تشابه‌سازی حوادث تهران و مصر را به جریان بی‌اندازد تا به نوعی موضوع مصر تحت‌الشعاع قرار دهند.

البته آشوب روز 25  بهمن اگرچه به دلیل طراحی و برنامه‌ریزی خارجی و همچنین تطابق کامل با پازل سران رژیم صهیونیستی برای خلاصی از فشار افکار عمومی درباره انقلاب مردم مصر از سوی فعالان سیاسی به عنوان «آشوب اسرائیلی» نامیده شد اما برخی شواهد از همراهی و حمایت جریانات داخلی  همچون «مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم» و «مجمع روحانیون مبارز» در این اغتشاشات وجود دارد و به همین دلیل است که فعالان سیاسی هنوز معتقدند باید با این دو تشکل نیز  همان برخوردی شود که کمیسیون ماده 10 احزاب نسبت به دو حزب منحله «مشارکت» و «مجاهدین انقلاب» اجرایی کرد.

ورود تیم‌های گروهک نفاق و بازداشت چند تروریست

به گزارش فارس هنوز چند روز تا برپایی راهپیمایی آشوب اسرائیلی 25 بهمن باقی مانده بود که نیروهای امنیتی از ورود تیم‌های گروهک نفاق به کشور خبرداده و در این خصوص هشدار دادند که خود نشان دهنده عزم جدی معاندین نظام در ایجاد آشوب بود.

بازداشت 2تن از متهمان حادثه تروریستی حسینیه سید الشهدا(ع) شیراز در جریان آشوب روز 25 بهمن  تهران نیز مهر دیگری است بر اسرائیلی بودن آشوب 25 بهمن است.

گفت‌وگوی موسوی با مامور سیا یک روز قبل از آشوب 25 بهمن

در این راستا بود حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده وقت مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشته بود اسنادی موجود است که حکایت می‌کند یک روز قبل از فراخوان موسوی برای راهپیمایی، یکی از مأموران ارشد سازمان سیا با وی تلفنی گفت‌و‌گو کرده است.

درخواست حوزه برای خلع لباس کروبی

به گزارش فارس پس این ماجرا بود که معاونت تهذیب حوزه علمیه که تنها مقام مسئول در امر سامان بخشی به تلبس طلاب است و وظیفه صیانت از قداست این لباس مقدس را دارد، در بیانیه‌ای اعلام ‌کرد «‌لباس مقدس روحانیت، لباس سربازی حضرت ولیعصر ارواحنا له‌الفداء است و کسی که به این میثاق پایبند نباشد صلاحیت پوشیدن این لباس را ندارد، لذا بعد از احراز عدم صلاحیت آقای مهدی کروبی برای پوشیدن لباس مقدس روحانیت، از دادسرای ویژه روحانیت درخواست می‌کند در اسرع وقت نسبت به محاکمه و خلع لباس ایشان اقدام و اجازه ندهند بیش از این شاهد حرمت شکنی به این لباس مقدس که لباس انبیا‌ عظیم الشان الهی است، باشیم».

کواکبیان: موسوی و کروبی شما اشتباه کردید

به گزارش فارس پس از شکست آشوب اسرائیلی و رسوایی پیوند جریان فتنه با بیگانگان مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری طی سخنانی در نهمین کنگره حزب متبوعش ضمن تقدیر و تشکر از حضور حماسی ملت سرافراز ایران در راهپیمایی 22 بهمن ابراز خشنودی خود را از سقوط دیکتاتورهای کشورهای عربی ، در واکنش به اقدامات فتنه‌گران در روز 25 بهمن گفت: آقای موسوی و کروبی شما اشتباه کردید که فراخوان دادید، ما با هر اقدام خلاف قانون مخالفیم.

وی ادامه داد: من به عمد نام آقای موسوی و کروبی را می‌آورم، چرا که می‌خواهم بگویم که ما به عنوان نمایندگان فراکسیون اقلیت مجلس و یا خط امام(ره) همانگونه که سخنگوی فراکسیون اعلام کردند با اقدامات غیر قانونی مخالفیم.

ناطق نوری: فتنه‌گران مقابل نظام و مردم قرار گرفته‌اند

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری نیز در مصاحبه‌ای در همان ایام با غیرقانونی و غیرشرعی دانستن آشوب اسراییلی 25 بهمن و  محکوم کردن اقدام فتنه گران و ایادی استکبار گفت: کسانی که روزگاری در کنار خدمتگزاران جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند و به نظام و انقلاب خدمت می کردند و امروز در مقابل ملت و نظام قرار گرفته اند، اگر کمترین هوش سیاسی و غیرت داشتند باید خود و اندک هوادارانشان را در روز ملی 22 بهمن فرا می‌خواندند تا ضمن دفاع از آرمان‌های امام و انقلاب و رهبری از مردم مصر و قیام ملت مصر هم حمایت می‌کردند.

وی تصریح کرد: قوه قضائیه باید بر اساس قانون و عدالت اسلامی با مسببین این حادثه شرم آور برخورد قاطع نماید.

ناطق نوری تأکید کرد: ملت ایران پای اصول انقلاب، نظام، رهبری و ولی فقیه ایستاده و جان خود را در این راه فدا خواهد کرد و از حریم نظام دفاع خواهد کرد.

ری شهری:‌ فتنه 25 بهمن برای شادی آمریکا و اسراییل بود

آیت‌الله محمد محمدی ری شهری تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام و رئیس هیئت امنای دانشکده علوم حدیث نیز در این باره گفته بود: حرکت زشتی که در 25 بهمن به دعوت فتنه انگیزان در تهران و برخی از شهرها شکل گرفت بی تردید در جهت منافع دشمنان اسلام و ایران بود.

وی افزود: این فتنه انگیزی‌ها متاسفانه موجبات شادی دشمنان اسلام و نظام اسلامی و در راس آن‌ها آمریکا و اسراییل را فراهم کرد و از این جهت از نگاه همه علاقمندان به امام و انقلاب اسلامی محکوم و مطرود است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها