امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146621
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح تبدیل سازمان محیط زیست به وزارتخانه را کلید ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح تبدیل سازمان محیط زیست به وزارتخانه را کلید زدند.

در همین راستا، جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به انتقادات گسترده وکلای ملت به عملکرد سازمان محیط زیست، گفت: اهمیت موضوعات محیط زیست و اقلیم این نکته را به ما گوشزد می‌کند که باید به صورت گسترده‌ و جدی‌تر به موضوعات مرتبط با آن بپردازیم.

وی با اشاره به برخی آسیب‌های محیط زیستی به کشورمان از جمله ریزگردها خاطرنشان کرد: مجلس همواره در مباحث مرتبط با محیط زیست حساس بوده و به دنبال یاری‌ رسانی برای بهبود وضعیت محیط زیستی کشورمان است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی درباره دلایل ارائه طرح تبدیل سازمان محیط زیست به وزارتخانه اظهار داشت: با تشکیل وزارتخانه مجلس می‌تواند به صورت جدی‌تر بر این مجموعه نظارت کند و امورات آن را به صورت دقیق‌تری رصد کند، در صورت تصویب این طرح وزیر نیز باید پاسخگوی نمایندگان مجلس باشد.

کریمی قدوسی اضافه کرد: تبدیل سازمان محیط زیست به وزارتخانه از نظر مالی هیچ هزینه‌ای بر دوش دولت نخواهد گذاشت زیرا قرار نیست هیچ اتفاقی در تشکیلات این سازمان ایجاد شود بلکه قرار است جایگاه این سازمان به گونه‌ای تغییر کند که نظارت وکلای ملت را همراه خود داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی رویکردهای سازمان محیط زیست اظهار داشت: این سازمان امروز بنا به تشخیص شخص رئیس سازمان اولویت‌ها را مشخص می‌کند و متأسفانه برخی اوقات این اولویت‌بندی‌ها کشور را دچار مشکل کرده،‌ امروز این سازمان به حیاط خلوت سیاسی برخی جریانات تبدیل شده و باید جلوی آن گرفته شود.

کریمی قدوسی به برخی از مشکلات محیط زیستی استان‌های کشور اشاره کرد و گفت: اگر محیط زیست فعال شده و برنامه‌های ویژه‌ای داشته باشد میزان مشکلات کاهش خواهد یافت اما متأسفانه این سازمان توجه چندانی به مشکلات محیط زیستی ندارد.

وی به خشکسالی کشورمان اشاره کرد و از لزوم برنامه‌ریزی درست دولت برای مقابله با خشکسالی سخن گفت و افزود:‌ امروز سازمان محیط زیست به عنوان متولی این بخش دغدغه چندانی در این زمینه ندارد که این جای تأسف است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأکید ویژه مقام معظم رهبری برای بررسی فوری و ویژه پدیده ریزگردها، اظهار داشت: این موضوع نشان داد که باید به صورت جدی به این مسئله توجه کرد، وکلای ملت هم در راستای توجه ویژه به محیط زیست کشور طرح تبدیل این سازمان به وزارتخانه را تهیه و تدوین و در جلسه فردای مجلس پیگیری خواهند کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها