امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146622
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیرامون حضور مردم در راهپیمایی روز ...

سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیرامون حضور مردم در راهپیمایی روز 22 بهمن گفت:& zwnj; بار اصلی پیروزی انقلاب اسلامی بر دوش مردم بود و این مردم بودند که انقلاب را به ثمر رساندند.

وی افزود: میشل فوکو جامعه شناس آمریکایی پیرامون حضور مردم در سال‌های انقلاب گفته است «من برای اولین بار اوج تجلی حضور مردم در حرکت‌های اجتماعی و سیاسی را در انقلاب اسلامی دیدم»‌.

صلاحی اظهار داشت: بعد از آن نیز استقرار نظام سیاسی برآمده از آموزه‌های انقلاب بوسیله همین مردم شکل گرفت. وقتی که دشمن متوجه شد در منطقه قدرت عظیم انقلاب اسلامی در حال ظهور است تلاش کردند طرح‌های تجزیه و کودتا و جنگ داخلی را دنبال کنند که باز هم این مردم بودند که دشمن را مأیوس کردند و آنگاه که جنگ 8ساله را رژیم بعث عراق به نمایندگی از آمریکا و با کمک 52 کشور علیه انقلاب ما شروع کرد باز همه دنیا اعتراف کردند که با حضور مردمی ارتش عراق شکست بخورد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: پس از رحلت امام باز حضور میلیونی مردم در تشییع جنازه امام راحل و تجدید بیعت مردم با خلف صالح ایشان بود که جلوی نقشه‌های دشمن را برای شکست دادن انقلاب گرفت. امروز هم که 36 سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی می‌گذرد و دشمن در یک جنگ تمام عیار اقتصادی -سیاسی و فرهنگ علیه ما قرار دارد باز حمایت اصلی از این نظام و این انقلاب بر دوش مردم است.

رئیس سازمان بسیج اساتید در ادامه گفت: در بعضی از دوره‌ها مسئولین در قوای سه‌گانه قدر و ارزش این حضور را دانستند اما متأسفانه در بعضی دوران‌ها نتوانستند این پشتوانه عظیمی مردم را درست ارزیابی کنند و یا دچار خودبرتربینی و یا دچار حقارت شدند که باعث شد مقابل دشمن پشتوانه مردمی را دست کم بگیرند و به نام تشنج‌زدایی در سیاست خارجی از آرمان‌های مردم که برای آن انقلاب کرده بودند عقب‌نشینی کنند و بسیاری از ظرفیت‌ها در حوزه ملی و بین‌المللی با این واقعیت از بین رفت.

صلاحی با بیان اینکه مردم بودند که روند اشتباه برخی مسئولان را اصلاح کردند، گفت: همین مردم بودند که روند را اصلاح کردند و اگر بار دیگر مشکلی پیش بیاید در اطاعت از رهبری اقدام خواهند کرد، مردم قهرمان ایرانی امروز میوه‌های شیرین مقاومت خود را در منطقه از فلسطین و لبنان و سوریه و عراق گرفتند تا یمن به خوبی مشاهده می‌کنند.

وی گفت: مردم با حضورشان نشان دادند که به این وضعیت آگاهند که مقاومت آنان علیه استکبار باعث شده حرکت‌های مردم در منطقه به راه بیفتد. اگر مسئولان ارزیابی درستی از این حضور داشته باشند می‌توانند از دستاوردهای ملت حراست کنند.

رئیس سازمان بسیج اساتید تصریح کرد: ما در چارچوب NPT فعالیت صلح‌آمیز خود را دنبال می‌کنیم حال چه نیاز است که این فعالیت‌ها به تأئید آمریکا هم برسد؟ متأسفانه این اشتباه را مسئولین انجام داده‌اند. چرا آمریکایی‌ها باید استقلال را مورد خدشه قرار دهند؟ امیدواریم مسئولان ما که فرزندان انقلاب هستند به این واقعیت برسند که نمی‌شود به آمریکا خوشبین بود.

صلاحی در پایان اظهار داشت: امیدواریم تیم مذاکره‌کننده با این پشتوانه عظیم حضور مردم در راهپیمایی22 بهمن بتواند از دستاوردهایمان دفاع کند. مردم با حضورشان در راهپیمایی 22 بهمن بار دیگر استقلال این کشور را به جهان نشان دادند و اینکه برای استقلال و پیشرفت و برای مقابله با آمریکا از انقلابشلن حراست می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار