امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146638
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
محمدرضا حافظی، رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به آغاز ...

محمدرضا حافظی، رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به آغاز جشنواره‌ های خیرین مدرسه‌ساز از شهرستان چابهار اشاره کرد و اظهار داشت: طی سال‌های اخیر به رغم تحریم اقتصادی، شاهد بودیم ملت فرهنگ دوست ما بیش از گذشته در عرصه مدرسه‌سازی مشارکت کردند و بر این اساس امیدواریم امسال نیز نسبت به سال گذشته شاهد حضور بیشتر خیرین در امر مقدس مدرسه‌سازی باشیم.

وی در خصوص میزان تعهد خیرین مدرسه‌ساز در سال گذشته افزود: با توجه به اینکه هنوز به جمع‌بندی در خصوص تعهدات نرسیده‌ایم ممکن است آماری که اعلام می‌کنیم با آمار سازمان نوسازی مدارس مغایرت داشته باشد اما یقین داریم کمک‌های مردمی به مراتب از سال‌های گذشته بیشتر خواهد بود.

حافظی در خصوص تعداد خیرین مدرسه‌ساز کشور افزود: تعداد خیرین از 550 هزار خیر در داخل و یک هزار خیر در خارج از مرزها افزون‌تر است و مغایرتی که بین نوسازی مدارس و جامعه خیرین در خصوص تعداد خیرین وجود دارد، این است که ما فردی که 200 هزار تومان در امر مدرسه‌سازی مشارکت می‌کند را نیز خیر مدرسه‌ساز می‌دانیم.

وی تصریح کرد: دانش‌آموزان مدارس اسلامشهر در جنوب تهران در سال گذشته 600 میلیون تومان از پس‌انداز خود در قلک‌هایشان در امر مدرسه‌سازی کمک کردند یا 125 هزار دانش‌آموز استان گلستان قلک‌های خود را شکستند و مدرسه جوانان را در گرگان احداث کردند که به عنوان مثال در یک قلک ۲۰۰ تومان بود و ما این دانش‌آموزان را نیز خیّر مدرسه‌ساز می‌دانیم.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور اضافه کرد: امیدواریم روزی اعلام کنیم که 12 میلیون دانش‌آموز در عرصه مدرسه‌سازی مشارکت دارند و در این مسیر، رقم و عدد کمک، مطرح نیست.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار