امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146651
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی وقوع سرقت‌های جیب بری مشابه توسط چهار سرنشین یک دستگاه خودرو پراید مشکی که ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی وقوع سرقت‌های جیب بری مشابه توسط چهار سرنشین یک دستگاه خودرو پراید مشکی که به ظاهر یکی از سرنشینان آن مدعی شکستگی دست خود به مالباختگان شده بود، موضوع جهت رسیدگی و دستگیری سارقان در دستور کار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و پرونده وقوع سرقت های مشابه از سایر پایگاه های پلیس آگاهی و همچنین کلانتری های مناطق غرب تهران در پایگاه دوم پلیس آگاهی تجمیع شد.

بررسی اظهارات بیشتر مالباختگان نشان داد که عمده سرقت ها از زنان و مردانی صورت گرفته که در سنین بازنشستگی به سر می برند.

یکی از این مالباختگان که شکایتش را در کلانتری 134 شهرک قدس مطرح کرد بود، در شکوائیه خود عنوان کرده بود:« در خیابان سعادت آباد، نزدیک میدان کاج سوار یک دستگاه خودرو پراید مشکی به شماره انتظامی *** ب 94 / ایران 55 ( دارای سابقه سرقت از یک دستگاه خودرو  ROA ) شدم تا به چهارراه قدس بروم . در طول مسیر یکی از سرنشینان صندلی عقب که کنار من نشسته بود عنوان کرد که دست راستش شکسته و به این بهانه از من خواهش کرد تا دستش را پشت گردنم قرار دهد و من نیز درخواست وی را قبول کردم اما همین شخص در لحظه ای که متوجه نشدم، اقدام به سرقت محتویات داخل کیف بنده کرد و من پس از پیاده شدن از ماشین متوجه سرقت محتویات داخل کیف شامل گوشی تلفن همراه و مقادیری وجه نقد شدم.»

یکی دیگر از مالباختگان نیز در شکایت خود عنوان کرده بود:« در خیابان شهران از طرف فرهنگ سرا قصد عبور به آن سوی خیابان را داشتم که سرنشین یک دستگاه پراید مشکی با چهار سرنشین مرا صدا کرد و پرسید حاجی کجا می خواهی بروی؟

کارت بیمار خاص روی سینه ام قرار داشت و به این بهانه راننده پراید عنوان کرد مگر می گذارم شما با این حال مریض پیاده بروی! و به اصرار مرا سوار پراید کرد؛ پس از طی مسیر کوتاهی، ناگهان راننده که به اصرار مرا سوار ماشین کرده بود از من خواست که از ماشین پیاده شوم ! پس از مراجعت به خانه بود که متوجه شدم مبلغ دو میلیون تومان وجه نقد همراهم توسط سرنشین صندلی عقب که دستش را با یک Atel ( آتل ) بسته بود سرقت شده است.»

 

زورگیری توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید مشکی:

در ادامه رسیدگی به پرونده سرقت های صورت گرفته توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید مشکی، پرونده هایی با موضوع زورگیری در پوشش مسافرکش به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که طی آن چهار سرنشین یک دستگاه خودرو پراید مشکی با تهدید سلاح سرد و افشانه اقدام به زورگیری از مالباختگان کرده بودند.

تمامی این سرقت ها در یک موضوع با یکدیگر شباهت داشتند و آن تلاش اولیه  سارقان برای انجام سرقت به شیوه جیب بری بود؛ در این سرقت ها پس از آنکه مالباختگان متوجه قصد سارقان برای انجام سرقت شده بودند، سارقان با تغییر شیوه  سرقت خود و با تهدید سلاح سرد و افشانه اقدام به زورگیری از آنها کرده بودند.

یکی از این مالباختگان در اظهاراتش عنوان کرد:« در داخل ایستگاه منتظر آمدن اتوبوس بودم که یک پراید مشکی ایستاد و راننده آن عنوان داشت من پسر مریم خانم هستم و مادرم دوست شماست و با طرح این موضوع تعارف کرد که سوار پراید وی شوم؛ به اصرار راننده سوار ماشین شدم اما پس از طی مسیر کوتاهی متوجه شدم که آنها قصد سرقت طلا و جواهرات همراهم را دارند؛ زمانیکه متوجه نیت واقعی آنها برای سرقت شدم ناگهان آنها با تهدید چاقو اقدام به سرقت کیف دستی، گردنبند، گوشی تلفن همراه و مبلغ 700 هزار تومان وجه نقد همراهم کردند؛ آنها حتی با یک قیچی سیم چین اقدام به بریدن چند رشته النگوی داخل دستم کرده و آنها را نیز سرقت کردند و پس از آن مرا از ماشین پیاده و به سرعت از محل دور شدند.» 

 

دستگیری متهمان:

با توجه به تعدد سرقت ها در مناطق شمال غرب تهران به ویژه در محدوده میدان کاج و منطقه سعادت آباد، تیم های ویژه ای از کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی اقدام به اجرای طرح کنترل محل های احتمالی سرقت کرده و سرانجام در ساعت 30: 09 مورخه 18 بهمن 93 موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو پراید مشکی با چهار سرنشینی شدند که یکی از سرنشینان صندلی عقب خودرو، دستش را با آتل بسته بود.

با توجه به احتمال وقوع سرقت ها توسط سرنشینان این خودرو، کارآگاهان به راننده پراید دستور توقف داده اما راننده پراید با اطلاع از حضور پلیس در محل اقدام به فرار کرد که در ترافیک خیابان مجبور به توقف می شود.

با وجود توقف پراید، سرنشینان آن اقدام به فرار با پای پیاده می کنند اما سرانجام طی چند مرحله تعقیب و گریز و شلیک تیر هوایی توسط کارآگاهان، هر چهار سرنشین خودرو پراید مشکی دستگیر و در بازرسی از آنها تعدادی چاقو و همچنین افشانه ی مورد استفاده در زورگیری از آنها کشف شد.

با دستگیری هر چهار عضو گروه به نام های علی محمد (18 ساله)، سیروس (42 ساله)، علیرضا (19 ساله) و اکبر (24 ساله)، علی محمد به عنوان فرزند یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه جیب بری به نام علی حیدر شناسایی شد.

«علی حیدر . م» یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه جیب بری است که در سال 1390 توسط کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی و طی یک تعقیب و گریز منجر به تیراندازی در بزرگراه شهید چمران، دستگیر شد و پس از سیر مراحل قضایی و به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مرتبط با سرقت به چهل سال زندان محکوم گردیده و از تاریخ تاکنون در زندان به سر می برد.

سرهنگ کارآگاه داوود مرادی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به فعالیت مجرمانه در طول سال جاری و اعتراف صریح متهمان به دهها فقره سرقت در مناطق مختلف شهر تهران به ویژه در مناطق غرب و شمال غرب  دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر چهار متهم از سوی بازپرس صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها