امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۹:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146657
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 73
فاطمه زارع بیدکی در گفت وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره فعالیت‌های دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان یزد گفت: ...

فاطمه زارع بیدکی در گفت وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره فعالیت‌های دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان یزد گفت: فعالیت ما در دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان در استان یزد به دو بخش تقسیم می‌شود. بخش اول مربوط به زنان و کودکان آسیب دیده و در معرض آسیب، بزه‌دیده و بزهکار، زنان زندانی و افراد زیر 18 سال در کانون اصلاح و تربیت است و بخش دوم شامل افراد عادی، ‌همکاران خانم، کودکان نیازمند و زنان مراجعه‌کننده به دادسراها هستند.

وی افزود: فعالیت‌های دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان استان یزد در بخش اول شامل این موارد می‌شود. بازدید ریاست دادگستری استان یزد و معاونانش از بند نسوان، بازدید مستمر از زندان و کانون اصلاح و تربیت، مصاحبه با مددجویان، پاسخ به سوالات حقوقی، پیگیری پرونده‌های زندانیان در مراجع قضایی، دادسراها، دادگاه‌های عمومی و انقلاب، تلاش جهت آزادی زندانیان با همکاری مددکاری زندان و کانون اصلاح و تربیت و انجمن حمایت از زندانیان از طریق اخذ رضایت شاکی.

این قاضی دادگستری ادامه داد: برگزاری کلاس و مسابقات قرآنی به مناسبت‌های مختلف به خصوص ماه رمضان به منظور آشنایی زندانیان با مفاهیم قرآنی و یافتن راه صحیح زندگی با بهره‌گیری از تعالیم اسلامی و قرآنی، برگزاری کلاس‌های فرهنگی و ورزشی، کلاس آموزش‌ مهارت‌های زندگی، کلاس یوگا، برگزاری جشن به مناسبت هفته زن و روز مادر در زندان و دعوت از فرزندان زندانیان و دادن هدیه از سوی انجمن حمایت از زندانیان به تمام فرزندان آنها که جشن بسیار بی‌نظیری بود از دیگر فعالیت‌ها در این بخش است.

زارع بیدکی تصریح کرد: در بخش دوم فعالیت‌های این دفتر شامل شناسنامه گرفتن برای حدود 40 کودک مجهول‌الهویه با رای رئیس دادگستری شهرستان یزد که به نوبه خود امری جهادی به شمار می‌رفت، معرفی زنان و کودکان بد یا بی‌سرپرست به کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی استان برای حمایت‌های مالی، اخذ وکیل معاضدتی رایگان برای زنان نیازمند از طریق واحد ارشاد و معاضدت قضایی، اعلام موارد کودک‌آزاری به دادستان، طرح شکایت و پیگیری پرونده مربوطه تا زمانی صدور حکم و اطمینان به عدم تهدید در منزل برای کودک می‌شود.

وی اظهار داشت: همچنین معرفی کودکانی که به لحاظ عدم دسترسی به شناسنامه خود قادر به ادامه تحصیل نبودند به آموزش و پروش جهت ثبت‌نام( شرع یا ادامه تحصیل)، ‌تهیه و تنظیم لایحه پیشگیری از وقوع طلاق که قبل از تصویب حمایت از خانواده این لایحه توسط دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان یزد تهیه و اجرا شد و نتیجه آن هم کاهش سیر صعودی طلاق در یزد بود،‌ بخش دیگری از فعالیت ها در این زمینه است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها