امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۸:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146673
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سخنگوی این تیم درمانی گفت: عمل L –VAD، (پمپ ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سخنگوی این تیم درمانی گفت: عمل L –VAD، (پمپ کمک کننده بطن چپ)  به سرپرستی دکتر ضرغام حسین احمدی و دکتر بابک شریف کاشانی و با همکاری دکتر خاقانی پزشک ایرانی مقیم آمریکا و تعامل بسیار نزدیک سایر گروههای پزشکی در بیمارستان مسیح دانشوری با موفقیت صورت پذیرفت.

وی با اشاره به اینکه اولین عمل پیوند قلب مصنوعی در کشور بر روی خانمی 57 ساله اهل کرمان انجام شد که مبتلا به نارسایی شدید قلب بود و در لیست پیوند قرار داشت، خاطرنشان کرد که در حال حاضر وضعیت بیمار مطلوب و تحت نظر است.

سخنگوی این تیم درمانی با اشاره به اینکه نارسایی قلبی به عنوان یکی از بیماریهای مزمن که عوارض ناشی از آن باعث ایجاد اختلال در زندگی فردی و اجتماعی بیمار و حتی منجر به مرگ می شود خاطرنشان کرد: مبتلایان به نارسایی قلبی اغلب در مراحل انتهایی بیماری بعنوان آخرین درمان، کاندیدای پیوند قلب می شوند. 

در چند سال اخیر دستگاهی با عنوان L -VAD،که اختصار (Left Ventricular assist Device) است در اکثر کشورهای دنیا برای درمان این بیماران استفاده می شود.

به گفته وی این دستگاه پمپ مکانیکی کوچکی است که در داخل قفسه سینه کار گذاشته می شود و با استفاده از باطری‌هایی که در خارج از بدن قرار دارد، عمل پمپاژ خون را بر عهده گرفته و با افزایش پمپاژ قلب باعث بهبود خون رسانی به اعضای بدن، کاهش علائم بیماری و همچنین افزایش طول عمر و بهبود کیفیت زندگی بیماران می‌شود.

سخنگوی این تیم پزشکی افزود: دستگاه L –VAD، در بیمارانی که در لیست پیوند قلب قرار دارند و هنچنین افرادی که کاندید مناسبی برای پیوند قلب نیست (افراد بالای 60 سال یا افرادی که علاوه بر نارسایی قلبی مبتلا به بیماری دیگری نیز هستند) قابل استفاده است اما اکثر بیماران با توجه به هزینه بالای دستگاه مذکور قادر به تهیه آن نیستند. 

وی افزود: به دنبال رایزنی‌های متعددی که توسط متخصصان قلب و جراحی قلب این مرکز با شرکت‌های تولید کننده این تجهیزات و همکاری پزشکان ایرانی مقیم آمریکا از سه سال پیش صورت گرفت، هم اکنون اجازه ورود این دستگاه‌ها به ایران صادر شده است که با همکاری هیات امنای ارزی به زودی با ارائه تسهیلات مناسب برای سایر افراد نیازمند نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

سخنگوی این تیم پزشکی اظهار امیدواری کرد: استفاده از این دستگاه، به ایجاد تحول در درمان نارسایی قلب با استفاده از تکنولوژیهای مدرن و پیشرفته در کشور منجر شود و آن را نیازمند تغییرات و بومی سازی برشمرد.

بخش نارسایی قلب بیمارستان دکتر مسیح دانشوری که از سال 1385 با انجام اولین پیوند قلب در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فعالیت خود را آغاز کرده است، تاکنون نزدیک به 160 پیوند قلب در آن انجام شده است و جزو فعالترین بخش‌های پیوند قلب کشور است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها