امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146677
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دلبر نیروشک، دبیر همایش «تحکیم بنیان خانواده و نقش زن» با بیان اهداف این همایش گفت: نشان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دلبر نیروشک، دبیر همایش «تحکیم بنیان خانواده و نقش زن» با بیان اهداف این همایش گفت: نشان دادن جایگاه زن در پیشبرد اهداف اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی، نقش توسعه‌ محور زن در جامعه، فعال کردن قابلیت‌های زنان در عرصه‌های گوناگون و شناساندن زنان به عنوان سرمایه اجتماعی در جامعه ملی و بین‌المللی اهداف برگزاری این همایش است.
وی افزود: می‌خواهیم هویتی متفاوت از زن تعریف کنیم و اصالت و توانایی های او را بشناسانیم تا از این پس در عرصه پیشبرد اهداف اجتماعی، ملی و کسب و کار بتواند به عنوان عضوی فعال و موثر از جامعه صاحب سبک و نظر باشد.
دبیر همایش «تحکیم بنیان خانواده و نقش زن» گفت: سرمایه اجتماعی و زن، نقش عدالت جنسیتی در استحکام خانواده، زن و مدیریت خانواده، معنویت و خانواده متعالی، ازدواج، خانواده تک‌والد، خانواده و اقتصاد، تحکیم بنیان خانواده و خانواده‌های شهدا و ایثارگران و سیاست‌های افزایش جمعیت، محورهای همایش است.
این روانشناس با گرایش تحول با تشریح برخی محورهای همایش، اظهار داشت: می‌خواهیم راه‌کارهای عملیاتی برای حضور زنان در جامعه به ویژه اقتصاد تعریف کنیم و بگوئیم تمام این نقش‌ها می‌تواند منسجم،‌ متعالی و متعادل تعریف و استحکام خانواده نیز تامین شود.
نیروشک ادامه داد: امکانات و توانمندی‌ها از نظر قابلیت‌های اجرایی،‌ ذهنی، مدیریتی و رفتاری برای زنان ما ناشناخته است و این عامل موجب عدم خودباوری زنان ما در کشور می‌شود.
دبیر همایش «تحکیم بنیان خانواده و نقش زن» گفت: زنان می‌توانند تصمیم‌گیرندگان موثری باشند ولی چون به اندازه کافی خود را قبول ندارند و آگاهی کافی از کاربردی بودن نقش خود در عرصه اجتماع را نیز نمی دانند، قدم پیش نمی‌گذارند و در زمانهای لازم ابراز وجود نمی‌کنند. این موجب می‌شود تا نقش زنان در خانواده، جامعه و فرهنگ کمرنگ شود.
وی اظهار داشت: ما می‌خواهیم در این همایش مدیریت خانواده از جایگاه اسلام و معنویت و اصول فرزندپروری و چگونگی تربیت فرزندانی اجتماعی و ارزش مدار را بررسی کنیم.
این روانشناس با گرایش تحول گفت: سیاست‌های افزایش جمعیت یکی از دغدغه‌های فعلی کشور است که ما در این همایش  با نگاهی انگیزشی و تحولی به آن می‌پردازیم.
وی ادامه داد: گروه هدف این همایش، دانشجویان همه رشته‌ها مانند مدیریت، مطالعات زنان، روانشناسی و علوم تربیتی و همچنین مشاوران، مدرسان و پژوهشگران از سازمان‌های دولتی و مجموعه های متولی، دفتر امور زنان و خانواده آموزش و پرورش، دفتر امور زنان و معاونت اجتماعی شهرداری و NGOهای فعال در حوزه زنان و کارآفرینی و غیره هستند.
دبیر همایش «تحکیم بنیان خانواده و نقش زن» خاطرنشان کرد: این همایش با حضور دبیر کل کمسیون ملی یونسکو در ایران، ریاست امور زنان و خانواده آموزش و پرورش، ریاست ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، مدیرکل پیشگیری‌های فرهنگی و اجتماعی قوه قضاییه و دیگر تصمیم سازان حوزه توانمندسازی و پیشگیری زنان و خانواده در تهران، 5 اسفند سال جاری از ساعت 8:30 تا 14 در تالار ایوان شمس برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای مشاهده سایت اینجا کلیک کنند یا با تلفن‌های 68-26422731 تماس بگیرند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها