امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146689
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفتار و رفتار امام خمینی (ره) به عنوان یک مجتهد و فقیه اسلام شناس و تربیت شده مکتب اسلام ناب محمدی(ص) ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفتار و رفتار امام خمینی (ره) به عنوان یک مجتهد و فقیه اسلام شناس و تربیت شده مکتب اسلام ناب محمدی(ص) می‌ تواند یک الگو باشد و ایشان با بهره‌مندی کامل از این مکتب فصل نوینی را در تاریخ معاصر فراروی انسان‌های کمال‌جو گشوده است.

کتاب «درس‌هایی از اخلاق امام(ره)» که از سوی رسول سعادتمند گردآوری و تنظیم شده بیانگر گوشه‌ای از سلوک و رفتار آن امام راحل در عرصه زندگانی فردی و اجتماعی ایشان است که مطالعه این اثر برای خواننده جذاب و مفید خواهد بود.

این کتاب که از زبان دیگران بخشی از زندگانی امام بیان می‌شود در هفت فصل تدوین گردیده که در فصل اول با عنوان اخلاق در خانواده؛ مخاطب با درس‌هایی فراوان از این شخصیت بزرگ آشنا می‌شود و نحوه صحیح برخورد با خانواده را فرا می‌گیرد که احترام به بزرگان خانواده، آیین همسرداری، خودکفایی در منزل، تربیت فرزندان، احترام به مادر، توجه به اطرافیان و محبت به آنان، تربیت دینی، نماز، رعایت حجاب و عفاف، رفتار با نامحرم، غیبت، تحصیل و انتخاب شغل و ازدواج فرزندان از عناوین مطالب این فصل است.

خواننده کتاب در فصل دوم با آراستگی و پاکیزگی امام راحل آشنا می‌شود و در فصل سوم درس‌هایی از قناعت و ساده‌زیستی را می‌آموزد‌ که قناعت در مسکن، قناعت و صرفه‌جویی در پوشاک و لوازم زندگی، صرفه‌جویی در مصرف آب، صرفه‌جویی در مصرف برق و صرفه‌جویی در کاغذ از عناوین مطالب فصل سوم است.

نظم و رعایت قوانین و مقررات عنوان فصل چهارم کتاب است که طبق دیدگاه امام راحل افراد منظم به جایی می‌رسند و در ضمن خاطره‌ای از دختر ایشان مخاطب در می‌یابد که امام قوانینی که همسرشان هم در خانه می‌گفتند، تبعیت می‌کردند.

در فصل پنجم گوشه‌هایی از عشق به مردم و دفاع از پیشوانه‌های انقلاب بازگو می‌شود و امام از زبان یاران عنوان فصل ششم کتاب است که ویژگی‌های رفتاری و ویژگی‌های عبادی و معنوی محور اصلی مطالب این فصل است که مخاطب با دریچه‌ای از رفتار امام در نماز، نماز شب، قرآن، دعا و ذکر و زیارت و عزاداری آشنا می‌شود و در آستانه عروج عنوان فصل هفتم است.

در پایان این کتاب 204 صفحه‌ای که از سوی انتشارات تسنیم به چاپ رسیده، تصاویر زیبایی از امام و طرح سوالاتی برای برگزاری مسابقات نیز گنجانده شده است.

در فرازی از این کتاب می‌خوانیم:

«پسرم! ما که عاجز از شکر او و نعمت‌های بی منتهای اوییم پس چه بهتر که از خدمت به بندگان غفلت نکنیم که خدمت به آنان خدمت به حق است؛ چه که همه از اویند. هیچ‌گاه در خدمت به خلق الله خود را طلبکار مدان که آنان به حق منت برمادارند، که وسیله خدمت به او جل و علاهستند و در خدمت به آنان به دنبال کسب شهرت و محبوبیت مباش که این خود حیله شیطان است که ما را در کام خود فرو برد.»

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها