امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146714
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
مهدی فضائلی مدیر عامل موسسه سروش در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در واکنش به تعطیلی رادیو کتاب و ادغام ...

مهدی فضائلی مدیر عامل موسسه سروش در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در واکنش به تعطیلی رادیو کتاب و ادغام آن با شبکه رادیویی فرهنگ گفت: آنچه که اکنون در معاونت صدا در حال رویدادن است، رویکرد جدیدی است که باید منتظر تحولات ساختاری و مدیریتی به طور کلی در سازمان صدا و سیما باشیم.

وی افزود: این تحولات فقط به معاونت صدا اختصاص ندارد و دلایل آن روشن و قابل دفاع است.

*مهم‌تر از رادیو کتاب نقش کتاب در رسانه ملی است

مدیر عامل سروش در ادامه گفت: در بحث رادیو کتاب به طور خاص آنچه مهم‌تر از داشتن یک رادیوی اختصاصی است، توجه به مقوله کتاب، مطالعه و نقش و جایگاه کتاب و کتابخوانی در فرهنگ، در رسانه ملی است.

وی اضافه کرد: می‌توانیم یک شبکه تخصصی کتاب داشته باشیم ولی آنطور که باید نقش کتاب تبیین نشود و کتاب‌ها در کانون توجه نباشد، ولی در مقابل می‌توانیم شبکه اختصاصی نداشته باشیم ولی با برنامه‌های مناسب به هدف مورد نظر که همان تبیین جایگاه کتاب است، دست یابیم.

*کتاب مهم‌تر از رادیو کتاب

فضائلی در ارتباط با ادغام شبکه رادیویی کتاب با رادیو فرهنگ گفت: مهم‌تر از بحث ادغام نوع نگاه به کتاب است که باید در رسانه ملی به آن توجه شود. باید منتظر بود و توقع داشت که اصل توجه به کتاب و ترویج کتاب و جایگاه آن در دوره جدید مورد توجه قرار گیرد.

*جای نقد به ادغام دو شبکه باز است

وی اضافه کرد: تحقق این نگاه با استفاده از شبکه‌های دیگر نیز امکان پذیر است، اگر به اصل کتاب توجه لازم و دقیق صورت گیرد آن زمان بحث ادغام موجب پررنگ‌تر شدن کتاب می‌شود ولی اگر این نگاه آنطور که گفته شد نباشد آن وقت جای نقد به عملکرد و ادغام این دو شبکه باز است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها