امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146717
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، در ادامه حمایت هنرمندان و ورزشکاران و اساتید حوزه و دانشگاه از کاروان‌های «سرزمین برادری» محمدحسین ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، در ادامه حمایت هنرمندان و ورزشکاران و اساتید حوزه و دانشگاه از کاروان‌های «سرزمین برادری» محمدحسین نیرومند، نویسنده و گرافیست مطرح کشور نیز به این موج پیوست.
محمدحسین نیرومند ضمن استقبال از ایده کاروان‌های «سرزمین برادری» گفت: ایران کشور بسیار بزرگی است و اقوام مختلفی دارد و طبیعتا پیروان مذاهب شیعه و سنی هم در کشور حضور دارند. از طرف دیگر آمریکایی‌ها نقشه‌های مختلفی برای طراحی خاورمیانه جدید و تجزیه کشورهای منطقه از جمله ایران ریخته‌اند و بر این اساس وحدت اولویت ملی در کشور است و باید همه نهادها و ارگان‌ها و به ویژه فعالان فرهنگی روی این موضوع اتفاق نظر داشته باشند که دامن‌زدن به اختلافات می‌تواند زمینه لطمه خوردن یکپارچکی موجود در کشور را به وجود بیاورد و توجه نکردن به این موضوع ممکن است ما را داخل پازلی وارد کند که مورد خواست کشورهای غربی است.

محمدحسین نیرومند با ابراز تاسف از بی‌توجهی برخی از اهالی حوزه فرهنگ به مساله وحدت ملی، افزود: مساله وحدت مساله‌ای بسیار جدی است و من متاسفم که در حوزه فرهنگ به ویژه سینما بعضا به این مساله توجه نمی‌شود؛ چند سالی بود که فیلم‌هایی ساخته می‌شد که این فیلم‌ها رنگ و بوی به هم زدن وحدت فراگیر و ملی در کشور را داشت.

نیرومند همچنین به برنامه‌های اسلام‌هراسی غرب را خاطرنشان کرده و گفت: طبیعی است که بیش از هر چیز این روزها دنیای استکبار به دنیای این است که تصویر خشنی از اسلام نشان بدهد و بیش از هر چیز به دنبال این است که شیعیان و اهل‌سنت را ترغیب به تندروی و تقابل کند و بسیار ضروری است که هم جریان‌های سنی مذهب و هم بعضی از شیعیانی که امروزه زیرکانه دارند وجوه داعش‌گونه خودشان را بروز می‌دهند به این نکته توجه داشته باشند و باید خیلی مراقب بود که آرامش و امنیتی که به یمن خون شهدا در کشور به وجود آمده خدشه‌دار نشود.

انتهای پیام/س

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها