امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146737
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۲۱
تعداد بازدید: 237
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن باغبانی ویراستار و مدیر موسسه نگارش و ویرایش تیرماه سال جاری بود که به عنوان ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن باغبانی ویراستار و مدیر موسسه نگارش و ویرایش تیرماه سال جاری بود که به عنوان مدیر خانه ویرایش ایران منصوب شده بود اما وی از 4 بهمن استعفا داده و امکان ادامه فعالیت با موسسه خانه کتاب ندارد.

بر اساس این گزارش، موسسه خانه کتاب ایران با هدف تقویت جایگاه جامعه ویراستاران ایران، خانه ویرایش ایران را راه‌اندازی کرد و حکم مدیریت آن توسط نجفعلی میرزایی، مدیرعامل وقت موسسه خانه کتاب امضا و ابلاغ شده بود اما ظاهرا مشغله فراوان باغبانی موجبات استعفایش از «مدیریت کتاب و نشریات» را فراهم کرد.

خانه ویرایش ایران اهداف بلندی را در نظر داشت کما اینکه باغبانی چهره شناخته‌ شده‌ای است که می‌توانست با حضور خود مسیر نائل آمدن به این اهداف را هموار کند، اما وی از ابتدای بهمن دیگر در این مرکز فعالیت ندارد و ادامه روند فعالیت این خانه در هاله‌ای از ابهام است. البته این استاد برجسته ادبیات شهریور ماه اولین بار استعفا داده بود که پذیرفته نشد و مجددا به سبب کارهای فراوان در بهمن نیز استعفا کرد که این بار پذیرفته شد.

«بالا بردن کیفیت کتاب ایران از طریق تقویت بُعد ویرایش و تصحیح محتوا»، «اعتباربخشی جامعه ویراستاران ایران» و «حمایت و شناسایی فعالان عرصه ویرایش و برنامه‌ریزی برای حمایت‌های متنوع از آن‌ها» از دیگر اهداف راه اندازی فعالیت‌های خانه ویرایش ایران بود تا این خانه با برگزاری کارگاه‌ها و آموزش‌های حرفه‌ای برای ارتقای سطح علمی و مهارتی ویراستاران به صنعت نشر و بهبود کیفیت کتاب‌های منتشر شده،‌ کمک کند.

گفتنی است محسن باغبان دانش آموخته کارشناسی ارشد زبان و ادب فارسی دانشگاه علامه طباطبایی و دانشجوی دکتری زبان و ادب فارسی است. مدیر موسسه نگارش و ویرایش و نویسنده کتاب مصائب آقای ویراستار و از دانش پژوهان دوره یازدهم نشر و ویرایش مرکز نشر دانشگاهی است.

از او تاکنون هشت عنوان کتاب و تعدادی مقاله پژوهشی و نوشته مطبوعاتی در حوزه های تصحیح متون، طب سنتی، ویرایش، ترجمه، ادبیات فارسی، نقد، داستان و... منتشر شده است.

این گزارش اضافه می‌کند، پس از استعفای مدیر خانه ترجمه و تعلیق شدن فعالیت‌های این خانه، مشخص نبودن فعالیت خانه خبرنگاران کتاب ایران و در ادامه هم پیوستن خانه ویرایش، نشان می‌دهد معاونت فرهنگی در نائل آمدن به اهداف موفق عمل نکرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها