امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146741
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۲۱
تعداد بازدید: 270
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در حالی به روزهای مهم خود برای ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در حالی به روزهای مهم خود برای قدم& zwnj;های نخست نزدیک می‌شود که کمبود بودجه مسئولان را نگران کرده است.

بر اساس این گزارش، محمود آموزگار سخنگوی شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب تهران اعلام کرد: به صورت کلی درباره بودجه فرهنگ باید گفت که التفات لازم در مورد آن از سوی مجلس صورت نمی گیرد، به عنوان مثال بودجه نمایشگاه کتاب در سال‌های گذشته حدود 2 تا 3 میلیارد تومان بود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از محل منابع دیگر خود، این کسری را جبران می کرد، اما در بودجه 94، رقم بودجه نمایشگاه کتاب 7 میلیارد تومان قید شده و این در حالی است که رقمی که سال گذشته برای این نمایشگاه هزینه شد، بیش از 2 برابر این مبلغ بود و مفهوم مشخص این مساله، کسری بودجه است.

او همچنین اذعان کرد که: طبیعتا در این میان ما باید نسبت به حذف برنامه های غیرضروری و مدیریت هزینه ها در نمایشگاه کتاب تهران اقدام کنیم، ضمن اینکه معتقدیم باید کیفیت نمایشگاه را ارتقاء بدهیم و البته فکر هم می‌کنیم این اتفاق خواهد افتاد.

اما جالب اینکه میزان اجاره مصلی برای ده روز سال گذشته نمایشگاه بیست و هفتم کتاب تهران، سه میلیارد تومان برای وزارت ارشاد هزینه داشت، که باعث شد مسئولان ارشاد در تنگناهای مالی قرار گیرند، البته در نمایشگاه بیست و ششم یعنی دو سال قبل مبلغ اجاره حدود 1.5 میلیارد بوده است. همچنین هزینه غرفه‌های اغذیه فروشی نیز برای مصلی حدود سه میلیارد عایدی داشت.

برای بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران هم صحبت از کمبود بودجه می‌شود اما شنیده‌ها حکایت از آن دارد که میزان اجاره بهای مصلا برای 10 روز نمایشگاه کتاب 4 میلیارد تومان عنوان شده که البته سر میزان و رقم تصمیمات نهایی هنوز اخذ نشده است.

با کمبودهای عنوان شده، ارشاد باید برای میزبانی مصلا هم میلیاردها هزینه کند هرچند که هزینه‌های تبلیغات بیرونی و محیطی در جیب ارشاد نرفته و تماما به میزبان یعنی مصلی می‌رسد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها