امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۲۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146743
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۲۱
تعداد بازدید: 154
احمد شوهانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: بارها در خصوص پدیده ریزگردها تذکرات لازم به مسئولان امر در هر دو دولت قبل و ...

احمد شوهانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: بارها در خصوص پدیده ریزگردها تذکرات لازم به مسئولان امر در هر دو دولت قبل و کنونی ارائه شد اما متاسفانه در این راستا نتیجه دلخواه تاکنون حاصل نشده است.

نماینده مردم ایلام، مهران، ایوان، سیروان، چرداول و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی گفت: از ابتکار رئیس کنونی سازمان حفاظت محیط زیست گلایه داشته که چرا در رسانه ملی با لحن تمسخرآمیز اعلام می‌کند که با فشار دادن یک دکمه پدیده ریزگردها را مهار می‌کنم.

وی ادامه داد: این نوع سخن گفتن در حالی است که رئیس سازمان حفاظت محیط زیست 8 سال در دولت خاتمی ریاست این سازمان را عهده‌دار بوده و اکنون نیز 2 سال است که در راس این سازمان قرار دارد طی این 10 سال کوچکترین حرکتی در راستای مهار ریزگردها انجام نشده است و تنها با حضور در رسانه ملی و مزاح کردن این پدیده دردناک را که مردم استان‌های غرب و جنوب کشور را خفه کرده را تفسیر می‌کنید.

این نماینده مجلس اضافه کرد: به همراه دیگر همکارانم در استان‌های غرب و جنوب کشور از خانم ابتکار سئوال خواهیم کرد و از طریق رئیس جمهور و معاونان رئیس جمهور این موضوع را دنبال خواهیم کرد.

شوهانی تصریح کرد: از مسئولان استان ایلام نیز گلایه دارم که چرا مشکلات استان را به سمع و نظر مسئولان ارشد کشوری نمی‌رسانند اکنون در سطح ملی تنها به استان خوزستان توجه شده و موضوع ایلام به فراموشی سپرده شده است و این درحالی است که نفس ایلام و مردمانش سال‌‌هاست که زیر بارش گرد و غبار به شماره افتاده است.

نماینده مردم ایلام، مهران، ایوان، سیروان، چرداول و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مشکلات استان ایلام به سمع و نظر مسئولان کشوری نرسد به هیچ وجه به رفع مشکلات استان پرداخته نمی‌شود و این موضوع از لحن مسئولان کشوری مرتبط با موضوع کاملا روشن و مشخص است.

وی با اشاره به قطعی 72 ساعته برق در آبدانان ادامه داد: مردم این منطقه طی هفته گذشته 72 ساعت آب و برق و ... نداشتند و به سختی معیشت کردند اما مسئولان استانی با سکوت خود اعلام کردند که وضعیت منطقه معمولی است این درحالی است که اگر رسانه‌های استان به ویژه برخی خبرگزاری‌ها نبودند صدای مردم به جایی نمی‌رسید.

این نماینده مجلس اضافه کرد: مردم آبدانان سه شبانه‌روز از نعمت آب و برق محروم شدند و کار به جایی رسید که سوخت و نان و ... نیز در این منطقه نایاب شد.

شوهانی تصریح کرد: مسئولان باید در گام نخست موضوعات ایلام را با مسئولان کشوری مطرح و به دنبال رفع این مشکلات باشند اکنون نیز پدیده گرد و غبار مردم را دچار نگرانی کرده و استمرار این موضوع برای مردم ایلام غیر قابل تحمل شده است.

انتهای پیام/2246/ع40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها