امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146767
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 40
حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص توقف رسیدگی به شکایت بورسیه‌ها و ...

حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص توقف رسیدگی به شکایت بورسیه‌ها و اعتراض 1235 دانشجوی بورسیه، اظهار داشت: ما تنها رسیدگی به شکایت بورسیه‌ها را متوقف نکرده‌ایم بلکه رسیدگی به تمام پرونده‌های مربوط به حوزه دانشگاه‌ها، اساتید، دانشجویان، وزارت علوم و وزارت بهداشت و درمان متوقف شده است.

وی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه‌ای داشته که بر اساس آن دیوان عدالت اداری و سایر مراجع قضایی را از ورود به بسیاری از پرونده‌های مربوط به دانشجوبان، اساتید و دانشگاه‌ها منع کرده است، ما هم به لحاظ اینکه مسأله از طرق مختلف به دفتر رهبری منعکس شد، ما هم از آن طریق پیگیری کردیم و ایشان هم به شورای عالی انقلاب فرهنگی دستور رسیدگی به این موضوع را دادند.

رئیس دیوان عدالت اداری تصریح کرد: تا زمانی که شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با آنچه که در مصوبه قبلی مطرح شده و مورد ایراد ماست وارد نشود و مصوبه را اصلاح نکند، رسماً دیوان عدالت و هیچ مرجع قضایی نمی‌تواند در بحث مسائل تخصصی دانشگاه‌ها از جمله بحث بورسیه‌ها، استخدامی و بازنشستگی ورود پیدا کند.

حجت‌‌الاسلام منتظری خاطرنشان کرد: به موجب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی باید هیأتی برای رسیدگی به شکایت اساتید و دانشجویان تشکیل شود تا به بحث بورسیه‌ها رسیدگی کند که تاکنون چنین هیأتی تشکیل نشده و در نتیجه شکایات مردم بدون رسیدگی مانده است.

وی گفت: ما هم معتقدیم که با ادامه این روند حقوق دانشجویان تضییع می‌شود، به همین جهت شورای عالی انقلاب فرهنگی باید هرچه زودتر تکلیف این قضیه را روشن کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها