امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14678
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۱
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه جروزالم پست، «باراک اوباما» در اولین واکنش خود درباره انتخابات ایران گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه جروزالم پست، «باراک اوباما» در اولین واکنش خود درباره انتخابات ایران گفت: انتخابات ایران و پیروزی یک میانه رو نشانه این است که ایرانیان به دنبال دستور کار متفاوتی هستند.

وی گفت: اما هنوز مشخص نیست که آیا پیشرفتی در موضوع هسته‌ای ایران حاصل می‌شود یا نه.

رئیس جمهوری آمریکا در یک مصاحبه تلویزیونی افزود: آمریکا و متحدانش مایل به برگزاری مذاکرات با ایران پیرامون موضوع هسته‌ای این کشور هستند و مادامیکه تهران ثابت نکند به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست تحریم‌ها علیه این کشور لغو نمی‌شود.

اوباما اظهار داشت: تا زمانیکه دلیل محکمی برای گفت‌وگو وجود دارد من فکر می‌کنم دلیلی ندارد مذاکرات متوقف شود.

بر اساس این گزارش، پیروزی غیرمنتظره حسن روحانی که به زودی جانشین محمود احمدی نژاد می‌شود از طرف آمریکا به عنوان یک تحول مثبت یاد شده است.

اوباما در این زمینه گفت: من فکر می‌کنم نتیجه انتخابات ایران نشان داد؛ ایرانی‌ها به دنبال تغییر هستند.

وی گفت: ایرانی‌ها نیروهای تندرو در انتخابات را کنار زدند. این مساله حاکی از این است که ایرانی‌ها تشنه تعامل با جامعه بین‌المللی هستند.

پیش از این نیز سخنگوی کاخ سفید و جان کری وزیر خارجه آمریکا با تمجید از شجاعت مردم ایران، از مشارکت در انتخابات به عنوان یک رویداد مثبت یاد کردند و تاکید کردند که آمریکا آماده تعامل به دولت جدید ایران است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها