امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14679
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۱
تعداد بازدید: 198
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت خارجه در نشست مطبوعاتی صبح امروز (سه شنبه) ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت خارجه در نشست مطبوعاتی صبح امروز (سه شنبه) که در ساختمان این وزارتخانه برگزار شد، با تبریک به ملت ایران که با حضور حماسی خود به ندای مقام معظم رهبری لبیک گفته و حقوق شهروندی خود را در نظام مردم‌سالاری ایران ایفا کرده و حماسه‌ای تاریخی رقم زد، اظهار داشت: مشروعیت، اعتبار، اقتدار، عزت و صلابت جمهوری اسلامی با این انتخابات اثبات شد و بلوغ، پختگی و شور و نشاط سیاسی مردم را به منصه ظهور رساند.

وی افزود: ارائه چهره و تصویر مصمم از ایران در صحنه بین‌المللی باعث ابطال تلاش دشمنان در تخریب چهره نظام شد.

سخنگوی وزارت خارجه این حضور پرشور را پشتوانه جمهوری اسلامی در عرصه بین‌المللی خواند و افزود: وزارت خارجه به عنوان متولی سیاست خارجی کشور به خاطر آفریدن این حماسه تشکر و قدردانی می‌کند.

معاون وزیر خارجه با تبریک به منتخب ملت ایران، گفت: امیدوار و مطمئنیم که با استمداد از عنایات الهی، پشتوانه حضور گسترده مردم و هدایت‌های داهیانه مقام معظم رهبری، جناب آقای حسن روحانی به اهداف و شعارهای خود عمل می‌کند و جمهوری اسلامی را یک مرحله به پیشرفت تعالی نزدیک‌تر خواهد کرد.

عراقچی وزارت خارجه را متولی و متصدی انتخابات در خارج از کشور خواند و افزود: حضور پرشکوه اتباع ایرانی در خارج از کشور جای تشکر و قدردانی دارد که علی‌رغم همه فشارها و تبلیغات منفی رسانه‌های بیگانه و عدم امنیت صندوق‌های رأی آن هم در کشورهایی که مدعی دموکراسی بودند، شکوهی آفریدند. کشورهای مدعی دموکراسی به گروه‌های معاند اجازه دادند که با پرتاب رنگ و شعارنویسی به ناامنی در صندوق‌های رأی بپردازند که این موضوع جای تاسف دارد.

وی ادامه داد: ما در 96 کشور حدود 300 صندوق رأی برپا کردیم که در آنها امکانات مناسبی نیز فراهم شده بود.

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه این وزارتخانه تلاش زیادی برای پوشش خارجی انتخابات داشت، افزود: به 200 خبرنگار خارجی برای پوشش اخبار اجازه حضور داده شد و 20 خبرنگار خارجی مستقر در ایران نیز به همراه همکاران خود به پوشش انتخابات پرداختند.

عراقچی با اشاره به واکنش‌های گسترده بین‌المللی به انتخابات ایران و پیام‌های تبریک فراوانی که سرازیر شده و ادامه نیز دارد، گفت: اگرچه که هنوز دولت به طور رسمی تفویض نشده، این پیام تبریک‌ها آغاز شده و ادامه دارد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها