امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146790
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «تونلی بلر»، فرستاده کمیته بین‌المللی چهارجانبه صلح خاورمیانه روز ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «تونلی بلر»، فرستاده کمیته بین‌المللی چهارجانبه صلح خاورمیانه روز یکشنبه خواستار رفع حصر نوار غزه شد.

بنا به گزارش روزنامه «گلف‌تودی»، چاپ امارات، آقای بلر که به نوار غزه سفر کرده با انتقاد از رفتار جامعه بین‌الملل گفت جهان نوار غزه را رها کرده است.

نخست‌وزیر اسبق انگلیس رکود اقتصادی موجود در نوار غزه را «جرم» خواند و جامعه بین‌المللی، اسرائیل و فلسطین را مقصر آن دانست.

وی همچنین از رژیم صهیونیستی خواند رویکرد خود را در قبال نوار غزه تغییر دهد و حصر بازرگانی علیه غزه را بردارد.

«تونی بلر» فرستاده کمیته بین المللی چهارجانبه صلح خاورمیانه صبح یکشنبه از طریق گذرگاه «بیت حانون» (واقع در شمال نوار غزه) وارد غزه شده است.

محاصره تحمیلی رژیم اسرائیل بر غزه که از سال 2007 آغاز شده، یک و نیم میلیون ساکن این منطقه فقیر فلسطینی را با بحران مواجه کرده است.

قطع آب و برق، نبود مواد غذائی و دارویی، ساکنان شهر غزه را با فاجعه زیست محیطی روبرو کرده و شرایط بحرانی این منطقه در کوران منازعات سیاسی منطقه و جهان به بوته فراموشی سپرده شده است.

ساکنان غزه طی سالهای گذشته با حفر تونل در زیر گذرگاه رفح که تنها راه دور زدن محاصره تحمیلی رژیم اسرائیل بوده است، مایحتاج ضروری زندگی خود را از مصر تامین می‌کردند.

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها