امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146801
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حسن کامران در موافقت با کلیات لایحه بودجه 94 گفت: امسال برای اولین بار اخذ مالیات مناطق ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حسن کامران در موافقت با کلیات لایحه بودجه 94 گفت: امسال برای اولین بار اخذ مالیات مناطق آزاد در بودجه لحاظ شده است.
وی افزود: نکته مهم دیگر در بودجه توجه به میادین مشترک نفت و گاز است که بر این اساس مقرر شده مبلغ 4 میلیارد و 800 میلیون دلار از صندوق برداشته و از سود آن برای این اقدام استراتژیک بهره‌ گرفته شود و مجدد آن مبلغ به صندوق بازگردانده شود.
این نماینده موافق لایحه بودجه 94 تصریح کرد: همچنین تقویت شرکت‌های دانش بنیان از نکات مثبت لایحه بودجه 94 است .
وی افزود: همچنین برای اولین بار برای رزمندگان معسر و آنهایی که بیمه ندارند و فاقد شغل هستند  مقرر شد حداقل 70 درصد حقوق بیمه تأمین اجتماعی تعلق گیرد و همچنین حذف درصد جانبازی برای اخذ وام جانبازان در بودجه لحاظ شده است.
کامران تصریح کرد: در لایحه بودجه 94  چند دست بیمه ذکر شده از جمله برای بیمه زنان خانه‌دار و بی‌سرپرست و بیمه  زنان بیوه  60 و 50 ساله و بیمه کارفرمای کشاورز که حدود 400 هزار نفرند، امسال در ردیف 110400 مالیات بر واردات یک درصد اضافه شده است.
وی افزود: همچنین در بودجه امسال در رابطه با پدر و مادر شهید توجه شده که در صورت فوت  اگر والدینش بیماری صعب‌العلاج داشتند و یا  معلول و یا  نامادری و حتی مطلقه تحت تکلف و مهجور بود حقوقشان قطع نشود.
این نماینده موافق تصریح کرد: از موارد استراتژیک مورد توجه در بودجه سال 94 مهار آب‌های مرزی است و مقرر شده که مبلغی از صندوق توسعه ملی برای این منظور برداشت شود.
کامران اظهار داشت: همچنین برای تکمیل شبکه‌های آب  1 و 2 و 3 و 4 در کشاورزی مقرر شد تا 85 درصد را دولت و 15 درصد را کشاورز تأمین کند و در صورتی که کشاورز توان پرداخت آن 15 درصد را نداشت، این مبلغ از طریق کار و کارگری تأمین شود.
وی افزود: بازنشستگان ذوب آهن و فولاد که  13 استان درگیر هستند و بر این اساس حکم آورده‌ایم که آنچه دولت از  سال‌های قبل از رد سهم یا سهم الشرکه یا اموال آنها انتقال پیدا کند به آن صندوق و این طور نباشد که سوابق آنها نادیده گرفته شود.
وی افزود: 8 درصد اعتباری تمام روستاها اختصاص یابد به بهسازی روستاها که در کنار آن افزایش غیر رایگان هم داریم.
انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها