امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 146802
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عزیزالله اکبریان نماینده موافق کلیات لایحه بودجه 94 گفت: یکی از نکات مثبت لایحه بودجه ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عزیزالله اکبریان نماینده موافق کلیات لایحه بودجه 94 گفت: یکی از نکات مثبت لایحه بودجه 94 به موقع ارائه شدن این لایحه است اما انتقاد من از برخی نمایندگان مخالف بودجه این است که این افراد تحصیلات اقتصادی دارند اما مطالبی می‌گویند که تعجب ما را برمی‌انگیزند.
وی افزود: ما در این کشور زمانی 2 میلیون و 700 هزار بشکه نفت با قیمت بالای 100 دلار می‌فروختیم اما الان این عدد به زیر یک میلیون 300 هزار بشکه با قیمت 40 دلار رسیده است، پس همه چیز را تیره و تار نشان دادن درست نیست.
اکبریان گفت: مخالفان لایحه بودجه حداقل می‌توانند به منابع جدید در بودجه اشاره کنند و بگویند که دولت از کجا تأمین اعتبار کند و وقتی قیمت نفت کاهش یافته و صادرات نفت کاهش یافته است، پس دولت در بودجه این موضوع را به خوبی دیده است.
وی افزود:پس بیایید کمک کنیم و به دولت منابع درآمدی جدید را معرفی کنیم تا منابع درآمدی کشور افزایش یابد.
وی با اشاره به اینکه مخالفت با هر موضوع علمی و کارشناسی درست نیست گفت: انتقادها باید با استدلال و منطق باشد.
اکبریان گفت: قیمت نفت کاهش یافته اما درآمد آن نیز در بودجه به حداقل رسیده است و از 254 هزار میلیارد تومان 55 هزار میلیارد تومان از درآمدهای نفتی حاصل خواهد شد.
وی به یکی از ابزارهای بودجه یعنی جلوگیری از فرار مالیاتی اشاره کرد و گفت: همه مردم باید اظهارنامه مالیاتی را پر کنند که این یک ویژگی مثبت برای لایحه بودجه 94 است، پس این نشان می‌دهد که نباید فقط کارمندان و کارگران مالیات بدهند و باید همه در کشور مالیات پرداخت کنند.
وی با تأکید بر اینکه استفاده از بهره مالکانه معادن یکی از منابع درآمدی جدید در بودجه است گفت: برخی می‌گویند درآمدهای جاری دولت افزایش یافته اما می‌بینیم که هزینه‌های جاری دولت صفر است در حالی که تورم حداقل 14 درصد است پس این درآمدهای جاری باید شامل حال دولت باشد.
اکبریان ادامه داد: در بودجه 94 پیش‌بینی شده است که افراد پردرآمدی که در هدفمندی یارانه‌ها حذف می‌شوند درآمدی که از این موضوع حاصل می‌شود در همان استان‌ها هزینه شود پس می‌بینیم بودجه بر اساس اقتصاد مقاومتی تدوین شده و روزنه‌ای برای اقتصاد مقاومتی باز می‌کند.

به گفته وی، اختصاص 48 هزار میلیارد تومان برای اقدامات بهداشتی و یک درصد مالیات بر ارزش افزوده یک اقدام مثبت و مفید در لایحه بودجه 94 است.
وی افزود: برای اولین بار اخذ عوارض از واردات سیگار و اختصاص آن به ورزش می‌تواند بسیار مفید و مؤثر باشد.
اکبریان با اشاره به اینکه 4.8 میلیارد دلار برای سرمایه‌گذاری در نفت و گاز از صندوق توسعه ملی پیش‌بینی شده است گفت: همه می‌دانیم که برخی از چاه‌های مشترک نفت ایران توسط سایر کشورها در حال استخراج است، بنابراین باید سرمایه‌گذاری مناسبی در این بخش صورت گیرد که همین اختصاص 4.8 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی می‌تواند بسیار مفید و مؤثر باشد.
به گفته وی، توجه به مناطق محروم در روستاها و اختصاص 8 درصد بودجه عمرانی برای روستاها، 55 هزار میلیارد تومان برای راههای روستایی و آبرسانی به روستاها در بودجه 94 از نکات مثبت این لایحه است.
انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها